images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


ЄДопомогу можна оформити та отримати лише через офіційний сайт без введення особистих даних!

Четвер, 03 листопада 2022, 11:44


Допомога від ООН активізувала не лише заявників, але й шахраїв. Люди масово почали подавати заявки на отримання грошей і як результат - зросла кількість жертв шахрайств. В пастки зловмисників потрапляють не лише пенсіонери, але й молоді люди.

Майже 37 тисяч гривень втратила 37-річна жителька Скалатської територіальної громади. Жінка в інтернеті знайшла оголошення про оформлення грошової допомоги у розмірі 3600 гривень. Вона перейшла за посиланням, ввела усі дані і як наслідок - втратила усе, що мала на картці.  І лише після того, як гроші списалися з її рахунку, вона звернулася до поліції, аби вони знайшли  та притягнули до відповідальності особу, яка розмістила посилання на фішинговий сайт.

Правоохоронці неодноразово наголошували, що переходити за посиланнями, а тим паче вводити конфіденційні дані та номери банківських карток - ЗАБОРОНЕНО!

Пам'ятайте, жодні державні установи чи банки не створюють ні каналів, ні ботів для виплат грошової допомоги. фішингові сайти можуть бути схожими на справжні сайти. Аби не потрапити на гачок пройдисвітів, переходити за посиланнями не варто. Найкраще - це знайти сайти  єДопомога чи банку через пошукову систему або додаток.

Для отримання допомоги від міжнародних організацій потрібен лише номер рахунку у міжнародному форматі (ІBAN). Для українських рахунків він починається з букв UA та містить 27 цифр.

Відкривати окремий рахунок для цього не треба. Дізнатись ІBAN свого пенсійного рахунку можна через додаток (Приват24, Ощад24 тощо) чи в особистому кабінеті на сайті банку.

Номер картки, термін  її дії та CVV-код, паролі від онлайн-банкінгу  та PIN-коди за жодних обставин нікому повідомляти не можна. Заборонено його вводити і на будь-яких сайтах.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

Ні товару, ні грошей - жителі області потрапили в шахрайські пастки

Четвер, 03 листопада 2022, 11:43

Працівники поліції зареєстрували одразу 5 аналогічних фактів шахрайств вчинених щодо мешканців області. Громадяни купували через мережу Інтернет товар та потрапляли в шахрайські пастки.

Правоохоронці встановили, що потерпілі знаходили на різних інтернет-платформах дописи про актуального їм майна. Громадяни одразу здійснювали передоплату за бажане, адже аферисти ставили привабливі ціни. Як тільки кошти надходили на рахунки пройдисвітів, вони зникали: вимикали телефони та видаляли дописи. Як наслідок п’ятеро заявників втратили понад 30 000 гривень.

Відомості про злочини правоохоронці внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Поліцейські розповідають про кілька простих порад, які допоможуть не попастися на гачок аферистів і зроблять ваші покупки у мережі безпечним:

  • завжди перевіряйте адресу сайту, адже на відміну від інтерфейсу її неможливо підробити;
  • нікому не передавайте дані для входу в акаунт і не заходьте туди з чужих гаджетів, особливо якщо до профілю прив’язана банківська карта;
  • не розголошуйте дані картки. Насамперед це стосується номера, терміну дії, CVC2/CVV2. А ще краще — зробіть віртуальну картку: таку послугу надають практично всі банки;
  • зберігайте всі документи, надані продавцем (фіскальні чеки, гарантійні талони, транспортні накладні), а також електронне листування. У разі виникнення непорозумінь вони стануть вашим підтвердженням здійснення покупки;
  • читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Поліцейські застерігають від шахрайств: за віртуальні авто жителі Чортківщини заплатили реальні майже 300 тисяч гривень

Четвер, 03 листопада 2022, 11:42


Перед тим, як зважитися на покупку товару, якого ще немає, але за який продавець уже вимагає завдаток чи інші платежі, - сто разів подумайте, аби не втрапити в шахрайську пастку.

Щодня до поліцейських надходять повідомлення від потерпілих, котрі заплатили за омріяне плаття, меблі, прикраси і навіть транспортні засоби, проте товару так і не отримали. Розшуківці стверджують: розкривати такі злочини дуже непросто, а повернути потерпілим втрачене– майже нереально. Тому будьте відповідальними за власні вчинки, і, перш ніж зважитися на спокусливу ціну чи інші вигоди, - добре подумайте.

Двоє жителі Чортківського району перечислили кошти на рахунок невідомої особи, що обіцяла пригнати їм з-за кордону дешеві транспортні засоби. Один потерпілий замовив позашляховик за який дав завдаток 153 тисячі гривень, інший – мікроавтобус, перерахувавши 141 тисячу гривень.

Зі слів обох заявників, котрі звернулися до Чортківського районного управління поліції, оголошення про авто з-за кордону вони знайшли в мережі. Як з’ясувалося, обдурив обох чортківчан один і той же шахрай особу якого правоохоронці встановлюють.

Відомості за даним фактом правоохоронці внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею шахрайство. Проводяться оперативні заходи.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

Цього тижня у різних мікрорайонах тривали поточні ремонти на дорогах та об’єктах житлового фонду Тернополя

Четвер, 03 листопада 2022, 11:41

Враховуючи сприятливі погодні умови, у Тернополі продовжуються поточні ремонти на дорогах та об’єктах житлового фонду міста.

Триває благоустрій зеленої зони з облаштуванням пішохідної доріжки на вул. Олександра Довженка, що поблизу будинків №9, 10, 12, 14, 20. Впродовж тижня за вказаною адресою здійснювалося влаштування бетонних закладин під опори освітлення, траншеї та  кабелю для камер  відеоспостереження .

На вул. Львівській ведуться роботи з відновлення пішохідної зони . Працівники підрядної організації влаштовують щебеневу основу. Водночас на вул. Микулинецькій заплановано вкладання асфальтобетонного покриття.

З метою ліквідації підтоплень тривають роботи на ділянці вул. Соломії Крушельницької – парк Тараса Шевченка. На цій ділянці проводиться влаштування піщано-щебеневої основи, бетонування стін та днища колектора.

Роботи з відновлення покриття проводяться у дворах за адресами: пров. Цегельний 1-Д, вул. Михайла Вербицького, 12, міжквартальному проїзді на просп. Злуки, 31 – вул. Мирона Тарнавського, 1.

Київстар виділяє країні 300 млн грн. нa віднoвлення інфрacтруктури: 50% цієї суми вже на державному рахунку

Середа, 02 листопада 2022, 15:02

 
КИЇВСТАР

Найбільший національний телеком-оператор Київстар перерахував перші 150 млн грн. на спеціальний рахунок державної фандрайзингової програми United-24, яка акумулює кошти на відновлення України. Загалом Київстар зобов’язався надати країні 300 млн грн. на відновлення інфраструктури зв’язку та зміцнення її кібербезпеки.

"Ми підтримуємо державу у прагненні якнайшвидше відновити і зміцнити цифрову інфраструктуру та готові бути надійним партнером й інвестором у цій справі", — прокоментував надання допомоги Україні Олександр Комаров, президент Київстару.

За його словами, телеком-інфраструктура України внаслідок російського вторгнення зазнала серйозних руйнувань. Зокрема, інженери Київстару з лютого 2022 року здійснили понад 7 тисяч ремонтних робіт на базових станціях мережі, усунули 180 тисяч аварійних ситуацій. Відтак Україна потребує допомоги великого бізнесу для підтримки інфраструктури зв’язку.

Київстар у липні 2022 під час міжнародного форуму Ukraine Recovery Conference у швейцарському Лугано заявив про найбільший внесок від представників української телеком-індустрії на суму 300 млн грн. Відповідний Меморандум підписали президент Київстару Олександр Комаров та очільник Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров. Кошти зараховують на спеціальний рахунок державної програми з відновлення України United-24.

 
КИЇВСТАР

Згідно з меморандумом між Київстаром і Мінцифри 300 млн грн. від телеком-оператора будуть спрямовані  на реалізацію ключових завдань, які визначив президент Володимир Зеленський, серед яких відповідь на головні виклики у телеком-галузі — модернізація та розвиток цифрової інфраструктури України, посилення кіберзахисту та протидія кіберзагрозам, подальший розвиток нових цифрових технологій та ін.

"Цифровізація стане одним з ключових елементів для успішного відновлення країни після війни, - зазначив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України. - Дякуємо компанії Київстар за внесок у розвиток цифрової України. Така підтримка дозволить нам реалізувати топпроєкти з цифровізації, щоб стати ще більш технологічними, швидкими й ефективними".

За словами урядовця, частина коштів від Київстару буде спрямована на модернізацію та розвиток державних цифрових сервісів для українців і бізнесу, зокрема держреєстрів речових прав та актів цивільного стану, запустять нові цифрові послуги у соціальній і будівельній сферах, реалізують проєкти з цифрової трансформації нотаріату (е-нотаріат) і товарно-транспортних накладних (е-ТТН), модернізацію та розвиток транспортних реєстрів МВС, що дозволить запустити цифрові послуги з реєстрації та перереєстрації авто в Дії і видачу цифрових посвідчень водія.

Для найбільшого українського оператора це не перший досвід участі у масштабних гуманітарних проєктах та ініціативах. Київстар допомагає Україні долати виклики війни. Компанія перерахувала благодійним фондам понад 104 млн грн. на гуманітарні потреби військовиків, лікарень, людей похилого віку та постраждалих від війни. Абонентам Київстар надав безоплатні сервіси на суму понад 563 млн грн. Упродовж 2022 року Київстар сплатив більш ніж 5,9 млрд грн. податків і зборів до державного бюджету, а також інвестував майже 1,7 млрд грн. у відновлення роботи та розширення мереж мобільного зв’язку в Україні.

 

Сторінка 512 з 1451

«ПочатокПопередня511512513514515516517518519520НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер