images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Російський Червоний Хрест вкрав майно в українського у Криму – омбудсмен

Четвер, 03 листопада 2022, 11:58

Російський Червоний Хрест, який є учасником Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, вкрав майно українського ЧХ у тимчасово окупованому Криму.

Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Українське Товариство Червоного Хреста мало на території Криму 10 приміщень у власності, загальною площею 641 квадратний метр.

Також українській організації належали 6 автомобілів та оргтехніка для роботи персоналу, повідомив Лубінець.

"Російський Червоний Хрест вкрав майно українського Товариства за мовчазної згоди Міжнародної Федерації…

Усе це майно було "окуповане" Російським Червоним Хрестом", – заявив омбудсмен.

 

Фото: Дмитро Лубінець

Лубінець розповів, що звернувся до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця за роз’ясненнями.

Він попросив пояснити "окупацію" росіянами майна Товариства Червоного Хреста в Україні та передачу його Російському Червоного Хреста.

Станом на сьогодні, Уповноважений не отримав відповіді.

"Можу зробити висновок, що фінансові внески Росії до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця цінніші за самі цінності організації.

Чи вважати ці дії Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця визнанням законності анексії Кримського півострова і чи знають про таку позицію донори та волонтери Міжнародного руху ЧХ з усього світу?" – додав Лубінець.

Нагадаємо, раніше Російський Червоний Хрест почав збирати донати на "підтримку" сімей мобілізованих російських окупантів.

Український Червоний Хрест у відповідь на це закликав партнерів з міжнародного Руху ЧХ запровадити "жорсткі заходи".

Олена Барсукова

 

Житель Тернопільщини став жертвою пройдисвіта

Четвер, 03 листопада 2022, 11:46


10500 гривень – саме стільки житель області заплатив аферистові за покупку неіснуючих паливних карток. Правоохоронці проводять розшукові заходи.

Потерпілий розповів обставини події: на одній із АЗС до нього підійшов невідомий та запропонував придбати в нього картки на паливо за вигідною ціною. Житель області погодився на умови невідомого, адже ціна була - 42 гривні за літр. Чоловік без роздумів погодився при наступній зустрічі оплатити 10500 гривень за 250 літрів. Однак аферист запевнив його, що працює по передоплаті, тож картки віддасть через певний проміжок часу.

Через декілька днів житель області області передав пройдисвіту обумовлену суму. Проте за пару днів краянин збагнув, що його ошукали, адже продавець перестав відповідати на телефонні дзвінки.

За фактом шахрайства поліцейські Тернопільського РУП відкрили кримінальне провадження відповідно до частини 1 статті 185 Кримінального кодексу України.

Представники АЗС, зазначають, що паливні картки можна придбати онлайн через мобільні додатки. Мережі АЗС мають свої застосунки. Потрібно їх завантажити, прив’язати до нього свою банківську картку, придбати пальне і розпочати пошук АЗС, де можна придбане пальне заправити.

Також можна придбати пластикові паливні картки, проте їх продають у дуже обмеженій кількості. Фактично придбати такі картки можуть лише юридичні особи – компанії, держпідприємства тощо, уклавши спеціальний договір за фіксованою ціною.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

ЄДопомогу можна оформити та отримати лише через офіційний сайт без введення особистих даних!

Четвер, 03 листопада 2022, 11:44


Допомога від ООН активізувала не лише заявників, але й шахраїв. Люди масово почали подавати заявки на отримання грошей і як результат - зросла кількість жертв шахрайств. В пастки зловмисників потрапляють не лише пенсіонери, але й молоді люди.

Майже 37 тисяч гривень втратила 37-річна жителька Скалатської територіальної громади. Жінка в інтернеті знайшла оголошення про оформлення грошової допомоги у розмірі 3600 гривень. Вона перейшла за посиланням, ввела усі дані і як наслідок - втратила усе, що мала на картці.  І лише після того, як гроші списалися з її рахунку, вона звернулася до поліції, аби вони знайшли  та притягнули до відповідальності особу, яка розмістила посилання на фішинговий сайт.

Правоохоронці неодноразово наголошували, що переходити за посиланнями, а тим паче вводити конфіденційні дані та номери банківських карток - ЗАБОРОНЕНО!

Пам'ятайте, жодні державні установи чи банки не створюють ні каналів, ні ботів для виплат грошової допомоги. фішингові сайти можуть бути схожими на справжні сайти. Аби не потрапити на гачок пройдисвітів, переходити за посиланнями не варто. Найкраще - це знайти сайти  єДопомога чи банку через пошукову систему або додаток.

Для отримання допомоги від міжнародних організацій потрібен лише номер рахунку у міжнародному форматі (ІBAN). Для українських рахунків він починається з букв UA та містить 27 цифр.

Відкривати окремий рахунок для цього не треба. Дізнатись ІBAN свого пенсійного рахунку можна через додаток (Приват24, Ощад24 тощо) чи в особистому кабінеті на сайті банку.

Номер картки, термін  її дії та CVV-код, паролі від онлайн-банкінгу  та PIN-коди за жодних обставин нікому повідомляти не можна. Заборонено його вводити і на будь-яких сайтах.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

Ні товару, ні грошей - жителі області потрапили в шахрайські пастки

Четвер, 03 листопада 2022, 11:43

Працівники поліції зареєстрували одразу 5 аналогічних фактів шахрайств вчинених щодо мешканців області. Громадяни купували через мережу Інтернет товар та потрапляли в шахрайські пастки.

Правоохоронці встановили, що потерпілі знаходили на різних інтернет-платформах дописи про актуального їм майна. Громадяни одразу здійснювали передоплату за бажане, адже аферисти ставили привабливі ціни. Як тільки кошти надходили на рахунки пройдисвітів, вони зникали: вимикали телефони та видаляли дописи. Як наслідок п’ятеро заявників втратили понад 30 000 гривень.

Відомості про злочини правоохоронці внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Поліцейські розповідають про кілька простих порад, які допоможуть не попастися на гачок аферистів і зроблять ваші покупки у мережі безпечним:

  • завжди перевіряйте адресу сайту, адже на відміну від інтерфейсу її неможливо підробити;
  • нікому не передавайте дані для входу в акаунт і не заходьте туди з чужих гаджетів, особливо якщо до профілю прив’язана банківська карта;
  • не розголошуйте дані картки. Насамперед це стосується номера, терміну дії, CVC2/CVV2. А ще краще — зробіть віртуальну картку: таку послугу надають практично всі банки;
  • зберігайте всі документи, надані продавцем (фіскальні чеки, гарантійні талони, транспортні накладні), а також електронне листування. У разі виникнення непорозумінь вони стануть вашим підтвердженням здійснення покупки;
  • читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Поліцейські застерігають від шахрайств: за віртуальні авто жителі Чортківщини заплатили реальні майже 300 тисяч гривень

Четвер, 03 листопада 2022, 11:42


Перед тим, як зважитися на покупку товару, якого ще немає, але за який продавець уже вимагає завдаток чи інші платежі, - сто разів подумайте, аби не втрапити в шахрайську пастку.

Щодня до поліцейських надходять повідомлення від потерпілих, котрі заплатили за омріяне плаття, меблі, прикраси і навіть транспортні засоби, проте товару так і не отримали. Розшуківці стверджують: розкривати такі злочини дуже непросто, а повернути потерпілим втрачене– майже нереально. Тому будьте відповідальними за власні вчинки, і, перш ніж зважитися на спокусливу ціну чи інші вигоди, - добре подумайте.

Двоє жителі Чортківського району перечислили кошти на рахунок невідомої особи, що обіцяла пригнати їм з-за кордону дешеві транспортні засоби. Один потерпілий замовив позашляховик за який дав завдаток 153 тисячі гривень, інший – мікроавтобус, перерахувавши 141 тисячу гривень.

Зі слів обох заявників, котрі звернулися до Чортківського районного управління поліції, оголошення про авто з-за кордону вони знайшли в мережі. Як з’ясувалося, обдурив обох чортківчан один і той же шахрай особу якого правоохоронці встановлюють.

Відомості за даним фактом правоохоронці внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею шахрайство. Проводяться оперативні заходи.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

Сторінка 516 з 1456

«ПочатокПопередня511512513514515516517518519520НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер