images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Громади Тернопілля реалізували більше 200 проектів за кошти з державної субвенції

П'ятниця, 13 січня 2017, 09:17

228 проектів розвитку інфраструктури громад, переважна частина яких стосується ремонту доріг, шкіл, медичних та навчальних закладів, будинків культури, а також об'єктів житлово-комунальної інфраструктури,  реалізовано у 2016 році у області. За інформацією державного казначейства із передбачених 141,55 млн гривень субвенції об'єднаними територіальними громадами освоєно 133,35 млн гривень. Це складає 94,2 відсотки.  Про це повідомили в управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації.

«Практично повністю освоїли кошти субвенції Байковецька, Білобожницька, Васильковецька, Великогаївська, Заводська, Іванівська, Козлівська, Лопушненська, Новосільська, Озернянська та Скала-Подільська об'єднані територіальні громади», - зазначив начальник управління Володимир Харченко.
Водночас, як показала практика, не всі громади виявилися готові до реалізації практичних завдань. Найбільший обсяг неосвоєних коштів, які повернуто до державного бюджету у Золотниковської ОТГ – 1,45 мільйони гривень, Підволочиської ОТГ – 1,44 мільйони гривень, Теребовлянської ОТГ  – 2,1 мільйони гривень. В основному неосвоєння коштів відбулося через погіршення погодних умов та неможливості завершити розпочаті ремонти доріг. Ці проекти передбачається завершити у 2017 році першочергово.


Також через прогалини у процедурі закупівель товарів та послуг через систему електронних закупівель “ProZorro” в окремих випадках було допущено до реалізації проектів недобросовісних учасників торгів, які згодом відмовилися від укладання угод, в основному на постачання техніки для комунальних підприємств за заявленими під час тендеру цінами, що привело до необхідності проведення повторних торгів і втрати часу.
«Державним бюджетом 2017 року для розвитку об'єднаних територіальних громад України передбачена субвенція 1,5 мільярда гривень. Частина вказаних коштів надійде для 26 існуючих та 10 новоутворених громад області, органи виконавчої влади усіх рівнів будуть працювати над тим, щоб усі громади змогли їх реалізувати згідно з власними потребами, у повному обсязі, і з найбільшою ефективністю», - констатував Володимир Харченко.


Нагадаємо,  2016 році в області діяло 26 новоутворених об'єднаних територіальних громад, які  охопили 27 % території та 21 % населення. Одним з першочергових завдань органів місцевого самоврядування об'єднаних територіальних громад стала організація розвитку своїх територій та створення нової інфраструктури. Для фінансової підтримки з державного бюджету місцевим бюджетам була надана субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
Згідно з Порядком та умовами надання вказаної субвенції, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 200 для забезпечення розвитку 26 об'єднаних територіальних громад області у 2016 році надійшло 141,55 мільйони гривень. Громади самостійно вирішували на що їм витратити вказані кошти і які проекти реалізовувати першочергово. Обласною державною адміністрацією та Мінрегіоном лише погоджувалися напрямки використання коштів та відповідність проектів чинному законодавству.
Для розгляду проектних заявок та підготовки висновків розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 18 квітня 2016 року № 223-од (зі змінами) утворено робочу групу до складу якої увійшли керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації. Загалом на розгляд до обласної державної адміністрації від громад надійшло 268 проектних заявок, які були розглянуті у встановлений термін. За результатами розгляду обласною державною адміністрацією підготовлено та надано об'єднаним територіальним громадам 268 висновків, 10 з яких визнано такими, що втратили чинність у зв'язку із заміною громадами проектних заявок на аналогічні зі зміненими фінансовими показниками.


Згідно з чинними 258 висновками обсяг фінансування проектних заявок становив 172585,6263 тис. гривень за рахунок коштів субвенції та 6886,324 тис. гривень за рахунок співфінансування з місцевих бюджетів. Збільшення обсягу фінансування проектних заявок від загальнообласного обсягу субвенції відбулося за рахунок економії коштів під час реалізації проектів та за рахунок відмови громад у реалізації окремих інфраструктурних проектів та заміні їх іншими.

 

Як оформити скаргу на рішення, дії та бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації

Четвер, 12 січня 2017, 14:39

З січня 2016 року в Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

До Комісії може звернутися кожен, хто впевнений, що його права порушено рішенням, дією чи бездіяльністю державного реєстратора чи суб’єкта державної реєстрації, при цьому дотримуючись 60 календарних днів з дня прийняття рішення, яке оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

Для цього необхідно подати належним чином оформлену скаргу, яка повинна відповідати наступним вимогам:

1. Вказати у скарзі повне найменування (ім'я) скаржника.

2. Якщо скарга подається представником скаржника, то найменування (ім'я) представника.

3. Місце перебування чи проживання (для фізичних осіб), для юридичних осіб – місцезнаходження тих, хто звертається зі скаргою.

4. Реквізити рішення державного реєстратора, яке підлягає оскарженню (у сфері нерухомості).

5. Зміст оскаржуваного рішення (дії чи бездіяльності) (у сфері бізнесу).

6. Норми законодавства, що були порушені, на думку скаржника.

7. Обставини, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги.

8. Відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання.

9. Підписи скаржника або його представника.

10. Дата складання скарги.

11. Скарга розглядається лише за умов, якщо вона подана особою, що може підтвердити факт порушення її прав (стосується лише сфери нерухомості).

12. Якщо скарга подається представником скаржника, то до скарги додається або довіреність, або інший документ, що підтверджує його повноваження, або копія такого документа, засвідчена у встановленому порядку.

13. За наявності до скарги додаються засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують порушення прав скаржника.

Лише у випадку якщо скарга відповідатиме вимогам закону її буде розглянуто Комісією.

Зверніть увагу! Комісія не буде розглядати вашу скаргу, якщо її подано з порушенням хоча б одного з зазначених вище пунктів.

 

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

У 2016 році бюджет міста отримав понад 220 млн грн додаткових надходжень

Четвер, 12 січня 2017, 11:07

Про це зазначила заступник начальника Тернопільської ОДПІ Лариса Березюк. Із запланованого розпису доходів в сумі 711,2 млн грн фактичні надходження склали 731,4 млн грн.

Найбільша частка надходжень – податок на доходи фізичних осіб, якого мешканці та представники бізнесу обласного центру сплатили 423,4 млн грн, а це майже на 130,7 млн грн більше, як торік.

Платники, які обрали спрощену систему оподаткування, внесли до бюджету майже 105 млн грн єдиного податку, а 102,4 млн грн надійшло акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання підакцизних товарів.

Землекористувачі поповнили місцеву скарбницю на 77,9 млн грн платою за землю, а власники нерухомого майна – на 17,6 млн грн, з яких 12,4 млн грн сплатили юридичні особи та 5,2 млн грн – фізичні особи. За елітні авто бюджет отримав 1,6 млн грн транспортного податку.


Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Відрядні добові: вас цікавить – скільки?

Четвер, 12 січня 2017, 11:06

З нового року неоподатковуваний розмір добових по Україні встановлено на рівні 0,1 від мінімальної зарплати станом на 1 січня звітного року.

Таким чином, у 2017 році на один день відрядження буде припадати 320 грн добових, що не підлягатимуть оподаткуванню. А от неоподатковуваний розмір закордонних добових у цьому році не буде «прив’язаний» до мінімальної зарплати й становитиме 80 євро на день.

Обчислення гривневого еквівалента буде базуватися на курсі НБУ окремо за кожен день відрядження. Про це повідомили в Тернопільській ОДПІ.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

12 січня з 10.00 год. не буде газу у частині Тернополя

Четвер, 12 січня 2017, 08:14

ПАТ «Тернопільміськгаз» повідомляє, що 12 січня з 10.00 год. буде припинена подача газу у частині Тернополя у зв’язку з проведенням аварійних робіт. У цей же день понижений тиск газу буде у центральній частині міста.

Подача газу буде припинена за адресами:

1.Чехова

2. За Рудкою

3. Головацького

4. Гніздовського

5. пр. За Рудкою

6. Опільського

7. Гнатюка

8. Броварна

9. Білецька

10. Горбачевського

11. Новий Світ

12. Котляревського

13. Ясна

14. Рівна

15. Вагилевича

16. Нечая

17. Набережна бічна

18. пр. Броварний

19. Наливайка

20. Транспортна

21. Березова

22. Кармелюка

23. Вільхова

24. Новий Світ Бічна

25. Ділова

26. Межова

27. Циганська

Адмінбудівлі: Грушевського 8, Білецька 1.

 

Сторінка 1094 з 1456

«ПочатокПопередня1091109210931094109510961097109810991100НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер