images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Креативних тернополян запрошують у Медіалаб

Понеділок, 02 січня 2017, 17:02

У нас є все для створення сучасного цифрового мистецтва. Хочеш разом з нами творити нові відеопродукти та анімацію?

Заповнюй форму https://goo.gl/forms/OMVyJDuYKafZowo32

Детальніше про МедіаЛаб https://www.facebook.com/groups/1582935468693166/

Додаткова інфо за номером 096 467 03 52.

 

У Тернополі обмежено продаж алкоголю та використання піротехнічних засобів

П'ятниця, 30 грудня 2016, 09:18

З нагоди прийдешніх Нового року та Різдвяних свят Тернопільська міська рада нагадує, що у місті діє заборона на використання піротехнічних засобів на території Тернополя до моменту завершення антитерористичної операції.

«Звертаюся до тернополян з повагою ставитися до людей, які сьогодні зі зброєю у руках захищають Україну від окупантів. Ми не повинні створювати у місті надзвичайних ситуацій, тому прошу усіх утриматися від використання гучних феєрверків, салютів та іншої піротехніки», - зауважив очільник Тернополя Сергій Надал.

Продаж піротехнічних засобів на Театральному майдані заборонений. Також на Різдвяному ярмарку, який відкрили у центрі міста, заборонено продавати алкоголь після 22.00 год.

«У Новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня ми очікуємо біля головної ялинки міста багато тернополян. Тому, у цілях безпеки, до цього часу повинні бути забрані усі столики, які встановлені біля торгових палаток, а також буде заборонено використовувати для приготування їжі відкритий вогонь», - додає міський голова.

При виявленні порушень тернополян просимо звертатися на довідку за тел. 1580 або у поліцію.

Перелік осіб, які матимуть право на безоплатну правову допомогу, незабаром розшириться

Четвер, 29 грудня 2016, 07:34

14-07-01

21 грудня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Вищу раду правосуддя», внісши зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Тож найближчим часом коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, суттєво розшириться за рахунок надання такого права найбільш незахищеним суспільним групам.


Насамперед – це внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

  • по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;
  • по-друге, особа матиме право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
  • по-третє, інвалід матиме право, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

Це стало можливим завдяки тому, що сьогодні Верховна Рада України внесла такі зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (Відомості Верховної Ради України, 2011, № 51, ст. 577):

«У частині першій статті 14:

а) пункт 1 викласти у такій редакції:

«1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону»;

б) доповнити новими пунктами 2ˡ і 2² такого змісту:

«2ˡ) внутрішньо переміщені особи – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;

«2²) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, – на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, до моменту отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи»;

в) у пункті 9 слова «на правові послуги, передбачені пунктами 1– 3 частини другої статті 13 цього Закону, стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом» замінити словами «на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону»

г) доповнити новим пунктом 9ˡ такого змісту:

«9ˡ) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, – до моменту прийняття рішення про надання такого статусу».

«Координаційний центр з надання правової допомоги дякує народним депутатам України Ігорю Алексеєву, Андрію Помазанову та Русланові Сидоровичу, депутатській фракції «Народний фронт», Комітетові з питань правової політики і правосуддя за внесення та підтримку відповідної поправки (988) до тексту проекту Закону України «Про Вищу раду правосуддя» (реєстраційний номер 5180 від 23.09.2016), прийнятого Верховною Радою України у першому читанні 03.11.2016, у другому читанні та в цілому в редакції Комітету (тобто з урахуванням даної поправки) 21.12.2016. Також дякуємо Кабінету Міністрів України, Міністерству юстиції України, Міністерству фінансів України та Міністерству економічного розвитку і торгівлі за принципову підтримку прийнятих змін», - директор Координаційного центру Андрій Вишневський.


ЗУ «Про Вищу раду правосуддя» набере чинності з дня його опублікування.

 

Як захистити свої права у сфері державної реєстрації прав та бізнесу

Середа, 28 грудня 2016, 08:36

Цього року вперше розроблено та втілено вжиття комплексний підхід для боротьби з незаконними реєстраційними діями. На вимогу законодавства у січні 2016 року в Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області розпочала свою роботу Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Комісія є постійно діючим колегіальним консультативно-дорадчим органом при Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області, що функціонує в межах повноважень, визначених Законами України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», та забезпечує розгляд скарг у сфері державної реєстрації.

Комісія має право розглядати скарги у сферах державної реєстрації прав та бізнесу:

1) на рішення (крім рішення про державну реєстрацію), дії або бездіяльність державного реєстратора;

2) на дії або бездіяльність суб'єктів державної реєстрації прав.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області розглядає скарги щодо державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, які здійснюють свою діяльність на території Тернопільської області.

Презентуємо показники роботи Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації від дня її створення.

 

 

Варто розуміти, що відміною незаконних реєстраційних дій межі компетенції Комісії закінчуються.

Комісія не є судом та не визнає недійсними документи, на підставі яких було проведено ту чи іншу реєстраційну дію. При розгляді скарг Комісія досліджує документи, які були або мали бути поданими до державного реєстратора.

Не варто звертатися до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації якщо: Комісією розглянуто 12 скарг у сфері державної реєстрації прав 8 скарг у сфері державної реєстрації бізнесу 4 скарги перенаправ-лено за належністю 5 скарг прийнято рішення про часткове задоволення 1 скарги відмовлено у задоволенні 3-х скарг без розгляду їх по суті перенаправ-лено за належністю 3 скарги

- наявна інформація про судове провадження у зв'язку із спором між тими самими сторонами, з тих самих предмета і підстав;

- наявна інформація про судове рішення або ухвалу про відмову позивача від позову з того самого предмета спору, про визнання позову відповідачем або затвердження мирової угоди сторін;

- реєстраційну дію проведено на підставі рішення суду;

- порушені вимоги щодо терміну подання скарги до Мін`юсту (це 60 днів після вчинення незаконної реєстраційної дії, або ж 60 днів з того моменту, як особа дізналася про цей факт);

- є рішення цього органу з того самого питання.

Звертаємо увагу, що Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації не є останньою інстанцією.

Рішення, дії або бездіяльність Комісії можуть бути оскаржені до Мін’юсту або до суду.

 

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

Тернопільських школярів вчили фінансової грамотності

Вівторок, 27 грудня 2016, 07:20

У клубі бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося чергове засідання на тему: «Фінансова грамотність» за участю 16 учнів 9-го класу Тернопільської ЗОШ №11. На початку уроку діти познайомилися, називаючи кожен своє ім’я і хобі, обговорили питання фінансових витрат на його розвиток.

Разом з фахівцем центру зайнятості юні відвідувачі клубу визначали звички бідних і багатих людей, розглядали статистику, яка вказує на те, як вони розпоряджаються коштами і від яких факторів це залежить.

Зацікавила школярів й інформація тренерів з фінасової грамотності - представників «Приват-банку», які розповіли про типи ставлення людей до грошей, а потім проективним методом визначали до якого типу належить кожен з учасників заходу. У ході бесіди з тренерами діти визначали доходи і витрати своїх сімей.

Повчальною була й притча про гроші.

«Наші гроші – це наш час і повинні навчитись правильно ними розпоряджатись, розуміти на що їх витрачати», - сказав 9-класник Андрій.

«Фінансова грамотність на даний час - необхідний навик кожної людини. Оскільки діти - наше майбутнє, то розпочинати їх освіту у цьому плані потрібно з того віку, коли вони починають взаємодіяти з грошима, - зауважила фахівець МРЦЗ. - Основною метою заняття було розповісти дітям про важливість вміння розпоряджатись власними коштами, як основу ведення власного бюджету».

 

Сторінка 1098 з 1456

«ПочатокПопередня1091109210931094109510961097109810991100НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер