images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


У громадському транспорті Тернополя можна розраховуватися за проїзд банківськими картками

Середа, 07 березня 2018, 07:50

Відтепер у всьому комунальному та приватному громадському транспорті пасажири можуть розраховуватися безконтактними банківськими картками будь-яких платіжних система і NFC-пристроями.

Така можливість стала доступна завдяки спільному запуску безконтактної система оплати проїзду Тернопільської міської ради, компаній Visa та Ощадбанк.

Для розрахунку за проїзд безконтактними технологіями пасажири можуть користуватися як стаціонарними, так і переносними валідаторим, які розміщені у всіх тролейбусах, автобусах та маршрутних таксі міста.

Нагадаємо, що презентація запуску безконтактних технологій відбувалася 22 лютого.

 

Порядок реєстрації профспілкових організацій

Вівторок, 06 березня 2018, 14:28

Профспілки, їх об'єднання легалізуються шляхом повідомлення на відповідність заявленому статусу.

Легалізація всеукраїнських профспілок та їх об'єднань, інших профспілок та їх об'єднань здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань.

Профспілкові організації створюються та діють зі статусом юридичної особи.Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та статті 16 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» для державної реєстрації профспілкової організації як юридичної особи подаються наступні документи:


1) заява про державну реєстрацію створення юридичної особи.

 2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників;

3) документ, що підтверджує створення громадського формування, відповідність статуту юридичної особи, на підставі якого діє громадське формування, - у разі державної реєстрації громадського формування, що є самостійним структурним підрозділом у складі іншої юридичної особи;

4) відомості про керівні органи громадського формування (ім’я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку), відомості про особу (осіб), яка має право представляти громадське формування для здійснення реєстраційних дій (ім’я, дата народження, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку);

5) список учасників з’їзду, конференції, установчих або загальних зборів членів профспілки.На підставі поданих документів, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань приймає рішення не пізніше 15 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації. 


Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області





Спадщина, отримана від родичів другого ступеня спорідненості – не оподатковується

Вівторок, 06 березня 2018, 07:26

У 2018 році вперше громадяни, які отримали спадщину від родичів другого ступня спорідненості, не зобов’язані ані сплачувати податок, ані подавати декларацію про факт отримання спадщини у 2017 році. Про це нагадали у тернопільській ОДПІ.

До другого ступеня спорідненості належать рідні брати та сестри, бабусі та дідусі (батьки батька та матері), онуки. Оскільки податок не стягується, то спадкоємець не повинен проводити оцінку успадкованого майна.

Також за нульовою ставкою оподатковується майно, успадковане особами першого ступеня спорідненості, тобто подружжя (чоловік та дружина), батьки та діти, у тому числі усиновлені.

Громадяни, які отримали спадщину від інших (більш далеких) родичів, а також від просто знайомих мають сплатити податок.

Якщо такими спадкоємцями не було сплачено податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, то вони ще й зобов’язані подати декларацію. Також сплатити податок і подати декларацію повинні всі громадяни, які отримали спадщину від нерезидента. Навіть, якщо такі нерезиденти є подружжям, батьками, дітьми, бабусею та дідусем.

Податковим кодексом передбачено три види ставок для податку на доходи фізичних осіб: нульова, 5 відсотків та 18 відсотків. При цьому, якщо громадянин успадковує майно від резидента (окрім, першого та другого ступеня спорідненості), то сплачує 5-відсотковий податок.

При отриманні на території нашої держави спадщини від нерезидента необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків.

Також спадкоємці зобов’язані сплатити і військовий збір, який складає 1,5 відсотка від вартості успадкованого або подарованого майна. Виключення складають лише особи, що отримали доходи, які оподатковуються за нульовою ставкою.

Звертаємо увагу, що якщо спадкоємцем є резидент України, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір мають бути сплачені до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, при цьому декларація не подається. В інакшому випадку нотаріус не видасть свідоцтво про право наслідування.

У випадку переходу до спадкоємця права на отримання страхових виплат податковим агентом є страхова компанія, а тому подавати декларацію також не потрібно.

Подарунки оподатковуються у такий же спосіб, як і спадщина – за тими ж ставками і на тих самих умовах.

Варто відзначити, що у такому випадку факт дарування не лише квартири, але й іншого майна повинен бути оформлений відповідним чином. Крім того, для цілей оподаткування повинна бути проведена оціночна вартість подарунка.

З детальною інформацією щодо форми Декларації та порядку її заповнення можливо ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2018. Консультації, тренінги та практичну допомогу у заповненні декларацій – отримайте у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1. Телефон для довідок: 43-46-10, 43-46-46.


 

У 2018 році електроавто – без оподаткування

Вівторок, 06 березня 2018, 07:25

Протягом цього року звільняються від оподаткування акцизним податком операції з ввезення на митну територію України  та реалізації на митній території України виключно електромобілів. Це ж правило стосується й авто вироблених в Україні.

Не оподатковуватимуться такі авто до 31 грудня 2018 року. Про це зазначили у Тернопільській ОДПІ.

Докладніше проконсультуватись з даного питання можна у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька, я та за телефоном: 43-46-10.


Маєте іпотеку – отримайте знижку

Понеділок, 05 березня 2018, 09:18

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що платники податків мають право включити до податкової знижки частину суми процентів, фактично сплачених протягом звітного року, за іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на день сплати таких процентів.

Таке право виникає, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купляється житловий будинок, квартира або кімната, визначених таким платником як основне місце його проживання. Зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Окрім того, включаються до податкової знижки суми витрат, які пов’язані зі сплатою видатків на будівництво чи придбання доступного житла, визначених законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та проценти за ними.

Порядок визначення суми процентів, сплачених платником за користування іпотечним житловим кредитом, з метою нарахування податкової знижки, регулюється статтею 175 Податкового кодексу.

Докладні консультації – Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10.

 

Сторінка 960 з 1456

«ПочатокПопередня951952953954955956957958959960НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер