images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Долучитись до аналізу проблем місцевих бюджетів закликає студентів ГО «Експертно-аналітична група «Акцент»

Понеділок, 20 березня 2017, 07:32

8 березня розпочався перший етап проекту-конкурсу студентських публікацій «Ефективність видатків органів місцевого самоврядування», що організовується «Експертно-аналітичною групою «Акцент», кафедрою фінансів ім. С. І. Юрія ТНЕУ та за фінансової підтримки Громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля».

Бюджетний моніторинг, аналіз ефективності витрачання коштів – на сьогодні вкрай важливі напрями роботи громадянського суспільства. Саме тому, як говорять організатори, виникла ідея проведення такого конкурсу серед студентів та залучення їх до аналізу та моніторингу видатків місцевих бюджетів.

Впродовж минулого року організатори проводили подібний конкурс «Використання коштів обласного бюджету», що був спрямований на пошук та висвітлення студентами проблем у обласному бюджеті Тернопільської області, зокрема завдяки наявному механізму публічних звітувань головних розпорядників коштів. Зокрема, за 4 етапи попереднього конкурсу студентами було підготовлено більше 30 статей.

«У 2017 році конкурс вирішили провести у 2 етапи на всеукраїнському рівні. Студенти денної та заочної форми навчання будь-якого ВНЗ країни, що зацікавленні у цій тематиці, можуть надсилати для участі у конкурсі власні аналітичні статті, у яких висвітлять проблеми ефективності видатків місцевих бюджетів. Основні вимоги – це використання студентами детальної інформації про видатки (звіти про результати використання коштів на порталі Тернопільської ОДА, відкритих баз даних, таких порталів як E-data, Spending.gov.ua, системи публічних закупівель ProZorro та ін.), а також використання інфографіки. Переможці конкурсу отримають грошові винагороди (1000, 600 та 400 грн – за призові місця), цінні подарунки та сертифікати (призовий фонд, до речі, сягає 2000 грн)»– розповідає голова ГО «ЕАГ «Акцент» Богдан Малиняк.

Сьогодні важливо поєднати теорію з практикою, тому написання таких робіт це – в першу чергу – розвиток аналітичних та творчих здібностей студентів. А виявлені ними проблеми щодо ефективності витрачання сплачених нами податків – крок до привернення уваги суспільства до даної проблеми.

Статті переможців конкурсу будуть опубліковані на сторінках ГС “РБТ”, ГО “ЕАГ “Акцент”, у тижневику “RIA плюс”, збірниках наукових праць студентів кафедри фінансів ім. С.І.Юрія ТНЕУ та інших виданнях.

Дедлайн – 5 квітня. Роботи надсилати на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Довідкова інформація: * Детальніше про конкурс (https://www.facebook.com/ngo.accent) * Положення про Конкурс та вимоги (https://issuu.com/ternomal/docs/students_2017) * Контактна особа: Маланчук Оксана +380989239899

Проведення конкурсу відбувається в межах проекту «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», який виконується Експертно-аналітична група "Акцент" та Центр політико-правових реформ за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

 

Сквер на бульв. Куліша - це культурна та спортивна зона

Неділя, 19 березня 2017, 13:58

Сквер на бульварі Куліша належить до території культурної та спортивної зони. Відтак, поширена інформація активістами з організації «Демальянс» щодо можливої забудови цієї ділянки житловими будинками є неправдивою.

За інформацією управління архітектури, містобудування, кадастру та відділу земельних ресурсів міської ради, згідно з планом зонування сквер на бул. Куліша належить до культурної та спортивної зони. Міська рада Тернополя не приймала жодних рішень щодо будівництва житлових будинків на цій території.

Тернопільська міська рада підписала меморандум про співпрацю з «Гільдією інженерів технічного нагляду»

Субота, 18 березня 2017, 15:12

Меморандум про співпрацю між Тернопільською міською радою та Всеукраїнською громадською організацією «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури» підписано 16 березня. Ця громадська організація налічує понад 4500 осіб, які спостерігають за забезпеченням якості будівельних робіт та у 2015 році отримала делеговані повноваження атестувати інженерів технагляду в Україні.

«Тернопіль, як і інші міста, отримав повноваження Державно-архітектурного будівельного контролю. Метою цього Меморандуму є ефективне співробітництво для отримання позитивного результату при здійсненні повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та сприяння професійній діяльності інженерів технічного нагляду на об’єктах будівництва, тобто це інструмент спільних дій для досягнення якості будівельних робіт у місті», - розповідає віце-президент «Гільдії інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури» Олег Спицький.

Очільник Тернополя Сергій Надал привітав учасників Гільдії у Тернополі та зазначив, що «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництва об’єктів архітектури» може бути гідним прикладом для представників інших сфер, адже ця організація створена фахівцями.

«Будівництво є однією з тих галузей, які найбільше розвиваються у місті і функції державного архітектурно-будівельного контролю – це, перш за все, безпека людей, це інтеграція з існуючими мережами та навколишнім середовищем, це відповідність всім правилам та нормам будівельного законодавства, - каже міський голова Сергій Надал. - Саме тому нам важливо співпрацювати з кваліфікованими представниками вашої організації, яких будемо долучати і до роботи дорадчих органів у сфері містобудування Тернополя».

 

Право молодіжної громадської організації

П'ятниця, 17 березня 2017, 13:31

Відповідно до частини 1 Статті 2 Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації» молодіжна громадська організація – це об'єднання громадян віком від 14 до 35 років, метою яких є здійснення діяльності, спрямованої на задоволення та захист своїх законних соціальних, економічних, творчих, духовних та інших спільних інтересів.

Створення таких організацій, тягне за собою одне із прав приймати участь у підготовці та прийнятті рішень з питань державної молодіжної політики. А саме:

* вивчення становища молоді, створення необхідних умов для зміцнення правових та матеріальних гарантій щодо здійснення прав і свобод молодих громадян, діяльності молодіжних організацій для повноцінного соціального становлення та розвитку молоді;

* допомога молодим людям у реалізації й самореалізації їх творчих можливостей та ініціатив, широке залучення юнаків і дівчат до активної участі у національно-культурному відродженні українського народу;

* залучення молоді до активної участі в економічному розвитку України;

Тому, молодіжні громадські організації залучаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування до розроблення і обговорення даних проектів рішень з питань державної молодіжної політики.

А також, відповідно до частини 1 Статті 9 даного закону державна підтримка молодіжних та дитячих громадських організацій здійснюється в надання молодіжним та дитячим громадським організаціям інформації про державну політику щодо дітей та молоді,поданням методичної та організаційної допомоги з питань соціального становлення та розвитку молоді і дітей і сприянню створенню підприємств, установ і організацій, які надають послуги молоді та дітям або сприяють зайнятості молоді.

 

 

Головне територіальне управління

юстиції в Тернопільській області

У "Клубі бізнес-подій" - керівники фірм та підприємств

П'ятниця, 17 березня 2017, 13:12

У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості у «Клубі бізнес-подій» відбулося засідання на тему: «Позитивний мікроклімат у колективі (ефективна комунікація). Skype-інтерв'ю: нова форма оптимізації співбесіди». У ньому взяли участь керівники фірм та підприємств Тернополя.

Керівник «Клубу успішного бізнесу» Роман Репко порадив присутнім, як оптимізувати спілкування та розпізнати те, що, можливо, співрозиовник приховує, коли говорить правду, а коли обманює. Адже вербально (із допомогою мови) людина надаємо лише 7% інформації, 93% - це інформація невербальна: міміка, жести, пози, рухи очей, інтонації, паузи тощо.

Провідний фахівець з профорієнтації міськрайоного центру зайнятості Аліна Грицаєнко поінформувала учасників заходу про те, як проводити Skype-інтерв'ю, а також продемонструвала переваги такої форми співбесіди для роботодавця.

 

Сторінка 1073 з 1455

«ПочатокПопередня1071107210731074107510761077107810791080НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер