images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Щодо оформлення спадкових прав посадовими особами органу місцевого самоврядування

Четвер, 16 лютого 2017, 07:49

01 січня 2016 року набули чинності зміни до Закону України «Про нотаріат» (далі - Закон), якими розширено повноваження посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо вчинення нотаріальних дій, зокрема щодо видачі свідоцтв про право на спадщину та видачі свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя (ст. 37 Закону).

Відповідно до ст. 67 Закону уповноважена посадова особа органу місцевого самоврядування має право видати свідоцтво про право на спадщину тільки спадкоємцям першої, другої черги спадкування за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування ними за заповітом) і за правом представлення. Згідно норм Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК України). У другу чергу право на спадкування мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері (ст. 1262 ЦК України). Відповідно до ст. 1266 ЦК України спадкувати за правом представлення мають право внуки, правнуки спадкодавця, які спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини. Прабаба, прадід спадкують ту частку спадщини, яка б належала за законом їхнім дітям (бабі, дідові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини. Племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Двоюрідні брати та сестри спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (тітці, дядькові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Разом з тим, Законом встановлені кваліфікаційні вимоги до уповноважених посадових осіб органу місцевого самоврядування, які допускаються до вчинення таких нотаріальних дій, як видача свідоцтва про право на спадщину та видача свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя, а саме:

- така особа має мати вищу юридичну освіту;

- досвід роботи у галузі права не менше трьох років;

- пройти протягом року стажування у державній нотаріальній конторі

або приватного нотаріуса та завершити навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України;

- скласти іспит із спадкового права, в порядку встановленому Міністерством юстиції України.

До складання іспиту допускаються дієздатні особи, які мають вищу юридичну освіту, стаж роботи у галузі права не менше трьох років та успішно

пройшли стажування в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, не мають судимості. Іспит проводиться комісією, до складу якої входять три представники Міністерства юстиції України та чотири нотаріуси України, делеговані Нотаріальною палатою України.

Очолює комісію Міністр юстиції України. Іспит проводиться у вигляді електронного анонімного тестування, яке складається з теоретичної та практичної частин. За результатами успішного складення іспиту особі видається свідоцтво про право вчинення нотаріальних дій щодо оформлення спадкових прав.

Отже, оформляти спадкові права уповноважена особа органу місцевого самоврядування має право при умові, що вона відповідає встановленим кваліфікаційним вимогам та має свідоцтво про право вчинення нотаріальних дій щодо оформлення спадкових прав, видане Міністерством юстиції України.

 

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

 

Працівники поліції охорони та бійці роти "Тернопіль" піймали "домушника"

Середа, 15 лютого 2017, 07:53

Розгардіяж в оселі та невідомого чоловіка всередині - таку картину помітив тернополянин через камеру віддаленого відеоспостереження, встановлену в квартирі. Подія трапилася у вівторок, 14 лютого, близько 15:00.

За словами потерпілого, він встановив камеру і періодично вмикав її, аби дивитися, як поводиться в оселі домашній улюбленець - кіт. В якийсь момент тернополянин побачив, що по квартирі хтось ходить. Подумав, що це його дружина, покликав її через камеру і лише після цього зрозумів, що в квартирі стороння особа. Невідомий, почувши голос, підійшов до камери і скинув її.

Тернополянин одразу набрав дружину, аби та викликала поліцію, а сам поїхав додому. Двері квартири були вигнуті. Не врятували їх і кілька замків. Невідомого застав біля помешкання. Почалася суперечка, злодій погрожував пістолетом, а потім зав'язалася бійка.

Невідомому вдалося вирватися, але втекти не зміг. На викли одразу прибули бійці роти "Тернопіль", а також правоохоронці Управління поліції охорони. Вони й піймали крадія.

За словами заступника начальника Тернопільського відділу поліції Богдана Гульмана, злодій встиг винести з оселі золоті речі та інше майно. Працівники поліції охорони доправили злодія до відділу поліції.

Правоохоронці намагаються встановити особу "домушника". Наразі слідчі кваліфікують даний злочин відповідно до статті 187 частина 3 ККУ - розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище. Триває слідство.

Конкурс до дня закоханих

Вівторок, 14 лютого 2017, 07:59

Конкурс “LoveQuestдо дня Святого Валентина 14 лютого з 13 до 17 години організовує ГО "Молодіжне об'єднання "Файне місто".

З нетерпінням чекатимемо саме Вас на центральній площі (біля драмтеатру), адже це не просто конкурс, а захід, що доведе вас до піку найкращих емоцій та неперевершеного проведення часу, створений із любов'ю і для любові.

Участь можуть взяти ті, хто знайшов свою половинку і хто шукає.

Ми створюватимемо команди, які включатимуть в себе 6 осіб : 3-х дівчат і 3-х хлопців. Потім роздамо мапи із завданнями, на яких будуть позначені найголовніші локації квесту.

На усіх конкурсантів чекають незабутні розваги та подарунки.

Не пропустіть чудову можливість почерпнути для себе щось нове та пізнати себе з нової сторони!

!!! Запрошуємо також усіх бажаючих перевірити свої почуття на міцність на ще один інтерактив!

«Шлюб на добу» - закохані пари зможуть також отримати наш сертифікат просто відвідавши нашу локацію: вулиця Сагайдачного (біля пам'ятника Івану Франку). З нетерпінням чекаємо на вас з 15:00 до17:00 години.

 

Громади Тернопільщини братимуть участь в покращенні якості надання медичних послуг

Понеділок, 13 лютого 2017, 07:28

У Тернопільській області розглядається можливість створення чотирьох госпітальних округів — у межах Бережанського, Кременецького, Тернопільського і Чортківського районів. Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук під час наради з головами об’єднаних територіальних громад.
«Вже у березні планується запровадження електронного реєстру пацієнтів. Наразі вирішується питання програмного забезпечення, відтак перед головами адміністрацій та керівниками об’єднаних територіальних громад стоїть завдання забезпечити комп’ютерами та доступом до мережі Інтернет всіх без винятку сімейних лікарів. На території області їх налічується 555. Стовідсотково забезпечені фахівці у Заліщицькому районі та місті Тернополі», — зазначив Володимир Богайчук.
До процесу вдосконалення медичних послуг, яке можливе лише за умови реформування, повинні активно долучатися органи місцевого самоврядування й територіальні громади, також переконаний голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.
«Гарантую, шо кошти, зекономлені на видатках, всі до копійки будуть спрямовані на придбання медикаментів та сучасного медичного обладнання для лікарень, — наголосив Степан Барна. — А медичні фахівці, насамперед, повинні ставити собі за мету досягнення високого результату щодо надання медичних послуг професійного рівня».
За словами начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, районні лікарні працюватимуть й надалі, їх не закриватимуть. У кожному госпітальному окрузі діятимуть реабілітаційна лікарня і хоспіс. Також будуть створені госпітальні ради, до складу яких увійдуть й представники об’єднаних територіальних громад.
«На рівні первинної допомоги держава гарантуватиме не лише безкоштовне забезпечення медикаментами, а й обладнання у медичні установи.
Безкоштовні ліки отримуватимуть жителі області, які страждають на серцево-судинні захворювання, хворіють на бронхіальну астму та цукровий діабет», — зазначає Володимир Богайчук.
З квітня запроваджуватиметься система надання медичних послуг на основі угоди між лікарем і пацієнтом. Також відбудеться створення Національної служби здоров’я, що матиме свого представника на регіональному рівні та  виконуватиме функцію розрахунку за медичну послугу.
«Згідно реформи охорони здоров’я в Україні, тепер кожен пацієнт повинен сам, у визначений термін прийти у медичний заклад на обстеження. Натомість з боку лікаря очікується якісна діагностика та призначення ефективного лікування. Професійні лікарі отримуватимуть високу заробітну плату, що є мотивацією для підвищення фахового рівня», — підсумовує Володимир Богайчук.

У міській раді діє «гаряча телефонна лінія» з питань запобігання та протидії корупції

Неділя, 12 лютого 2017, 13:10

З метою запобігання корупції, забезпечення доступу громадськості до реалізації державної антикорупційної політики та своєчасного виявлення і припинення корупційних проявів, у Тернопільській міській раді діє «гаряча телефонна лінія». Відповідне розпорядження підписав міський голова Сергій Надал.

Телефонувати на «гарячу телефонну лінію» з питань запобігання та протидії корупції можна за номером 40-41-18. Відповідальним за веденням обліку дзвінків на гарячу телефонну лінію призначено відділ взаємодії з правоохоронними органами, запобігання корупції та мобілізаційної роботи.

 

Сторінка 1079 з 1451

«ПочатокПопередня1071107210731074107510761077107810791080НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер