images/stories/logosait_new.jpg

 

У Тернопільському краєзнавчому музеї створили новий експозиційний розділ

У Тернопільському краєзнавчому музеї створили новий експозиційний розділ

У відділі нової і новітньої історії музею створено експозиційний розділ, присвячений 30-річчю Незалежності України. Тут представлені унікальні фотодокументальні артефакти з фондових збірок музею, які відображають передумови й основні віхи розбудови української державності.
0Кінець 80-х початок 90-х років ХХ ст. — воістину неповторний час. Політичні пристрасті вирували по всій Україні, і в тому числі на Тернопільщині. На численних мітингах, демонстраціях та інших протестних акціях наші краяни рішуче виступали проти тоталітарної системи, вимагали демократичних перетворень, свободи й суверенітету для Української держави. Все це можна побачити на фото в експозиції.
Експонати розповідають про діяльність Народного Руху України на Тернопільщині. Привертають увагу матеріали про важливі суспільно-політичні події, які відбувалися в Україні і в нашому краї у цей період. Зокрема, прийняття нової Конституції України, історичний ланцюг єднання між Києвом та Львовом, який організували 21 січня 1990 року з нагоди 71-ої річниці Акту Злуки УНР і ЗУНР, святкування 450-річчя міста Тернополя та ін.
1Особливо хвилюють експонати, які безпосередньо висвітлюють події тих незабутніх днів, пов’язаних з проголошенням Незалежності України і проведенням Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року на підтвердження цього доленосного рішення. Прийняття нової Конституції України, грошова реформа, духовне й культурне відродження, нове сучасне будівництво, розвиток новітньої інфраструктури — про все це розповідають матеріали експозиції.
Поряд з фото і документами розміщено багато національної символіки, зокрема, синьо-жовті прапори, кожний з яких має свою унікальну історію. Особливо вражають бойові знамена з зони російсько-української війни.
Любов Катеринюк,
завідувачка відділу
нової та новітньої історії.


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер