images/stories/logosait_new.jpg

 

Світлина заказника з Тернопільщини перемогла у міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить Землю»

Світлина заказника з Тернопільщини перемогла у міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить Землю»
Фотоконкурс «Вікі любить Землю» оголосив десять найкращих світлини української природи у 2023 році.

Ці світлини представляють різні заповідні території дев’яти регіонів України та міста Київ і знайомлять з неймовірною красою нашої природи.

Є серед переможців і світлина з Тернопільщини - автор Володимир Бурдяк, який сфотографував Серетський гідрологічний заказник.

Додамо, що  Серетський гідрологічний заказник, розташований у межах Тернопільського району Тернопільської області.

Охоплює територію заболоченої заплави річки Серет (від села Плотича Тернопільського району до села Кобзарівка Тернопільського району) і заплави річки Лопушанка (від села Городище до села Носівці Тернопільського району).

Площа заказника 1192 га.

До слова, «Вікі любить Землю» — міжнародний конкурс, що має на меті зібрати фотографії природоохоронних територій України для ілюстрування статей у Вікіпедії. В Україні його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».

«Ми проводимо конкурс “Вікі любить Землю” в Україні щорічно з 2013 року для того, щоб створити якомога ширшу базу вільних фотографій пам’яток природи України. Минулого року конкурс в Україні не відбувся через повномасштабне російське вторгнення, однак цього року нам вдалося його відновити із безпековими обмеженнями: приймалися лише світлини, зроблені не пізніше 23 лютого 2022 року. За десять років конкурсу ми зібрали близько 120 тисяч фотографій від понад 2,5 тисяч учасників та учасниць. Утім, залишається багато роботи: понад 3,5 тисяч об’єктів природно-заповідного фонду України — близько 40% усіх — ще не проілюстровані у Вікіпедії», — коментує Антон Процюк, координатор програм ГО «Вікімедіа Україна»

Протягом липня всі охочі могли подавати фото власного авторства та змагатися за перемогу.

На міжнародній арені Україна посіла третє місце серед 53 країн та територій за кількістю завантажених світлин: 121 учасник та учасниця завантажили 4633 фотографій заповідних обʼєктів України.

Решта світлин - переможців конкурсу нижче.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер