images/stories/logosait_new.jpg

 

У Тернополі встановлено ще два додаткові датчики моніторингу якості повітря

У Тернополі з'явилися ще два додаткові датчики моніторингу якості повітря. Нові датчики розміщені у центральній частині міста і тепер відображаються на онлайн-карті якості повітря SaveEcoBot, а також на вебсайті Тернопільської міської ради.

Наразі на карті SaveEcoBot представлено дані від восьми датчиків якості повітря. Ці дані відображаються за допомогою Air Quality Index (AQI) - індексу якості повітря, розробленого Агентством з охорони навколишнього середовища США (US EPA). Кольорова шкала відображає рівні небезпеки, де зелений означає добру якість повітря, а темно-бордовий - дуже небезпечний. Індекс AQI показує рівень забруднення «на зараз», з урахуванням останніх 12 годин.

За даними карти, станом на 09:00 год 5 лютого, показник AQI склав 17, що вказує на чисте повітря. Це означає, що можна безпечно провітрювати приміщення та активно проводити час на вулиці.

Варто відзначити, що для відстеження стану якості повітря у місті діють станції моніторингу якості повітря SaveEcoSensor 3.0. Ці станції Тернопіль отримав безкоштовно в рамках проєкту EMITTER за фінансової підтримки Європейської комісії.

Крім того, у місті вже працюють ще п'ять датчиків якості повітря від компанії ЛУН Місто AIR, дані з яких також доступні на окремому сайті та в мобільному додатку «е-Тернопіль

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер