images/stories/logosait.jpg

 

Вілла подружжя Вітошинських потребує збереження

villa

Внесений у реєстр Пам’яток архітектури та місцебудування (місцевого значення) : Житловий будинок, 1898 р., вул. Н. Опільського, 6 ох. № 255/1-М.

Тріщини на стінах фасаду та фундаменту видно неозброєним оком. Пошкоджені також елементи конструкції покрівлі, вхідні двері давно забуті. Загалом, будівля має дуже занедбаний стан та повільно руйнується.

 

Потрібна негайна реакція відповідних служб міської ради щоб не спіткала сумнозвісна доля будинку по вул. Крушельницької, 53 !

На вулиці вул. Ю. Опільського, 6 стоїть дуже красива кам’яниця, єдина в Тернополі з фасадом із неоштукатуреної цегли в стилі англійського зодчества. Ця перлина архітектури давнього Тарнополя привертає увагу неординарним стилем побудови та флюгером на даху. Будинок збудований 1898 році має цікаву історію. Його можна побачити і на старовинних світлинах нашого міста навпроти Єзуїцького костелу. Власник кам’яниці – Володимир Вітошинський відомий, як міський лікар, учасник багатьох українських організацій та пропагандист спорту серед молоді. Його дружина Олімпія Вітошинська, також знана учасниця добродійних акцій.
В домі часто бував батько Володимира, Осип Вітошинський (1838-1904) — священик із села Денисова, популяризатор української пісні, організатор та диригент знаменитого Денисівського хору.
Під час своїх відвідин Тернополя, гостював у цій інтелігентній сім’ї і Василь Стефаник, товариш Володимира ще зі студентських літ.
Про це тепер нагадають дві меморіальні дошки. Більше про історії будинку можна дізнатися з із книги Любомири Бойцун tarnopol.te.ua

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер