Правоохоронці викрили кредитну спілку, яка видурила у мешканців Тернопілля більше мільйона гривень
Вівторок, 14 квітня 2015, 08:34
Шахраїв, які прикривалися кредитною спілкою, викрили на Тернопільщині працівники служби боротьби з економічною злочинністю. За рік часу їм вдалося видурити у мешканців області більше мільйона гривень. Свою роботу кредитна спілка ТОВ «Лексворд» розпочала на Тернопільщині ще на початку 2014 року. Оголошення про кредити без застави й на вигідних умовах вони розмістили у місцевих газетах та в інтернеті. Саме в той час почали звертатися в правоохоронні органи і перші потерпілі.
За словами начальника обласного управління міліції Олександра Богомола, до них приходили люди, яким терміново потрібні були гроші. Кредитори запевняли, що їх нададуть. Окремо шахраї цікавилися про можливість застави. Якщо у людини нічого не було, то вони казали, що мусить бути якась гарантія – своєрідний внесок. Сума цього внеску коливалася від 10 до 50 тисяч гривень.
Після того, як людина оплачувала вказану суму, працівники спілки знаходили ще якісь недоліки у документах, що затримувало видачу бажаних грошей. Таким чином вони переконували своїх клієнтів сплачувати ще й страхові внески, розрахуватися наперед за послуги банку, який переказував кошти. Доводилося людям платити і за юридичний супровід. Підстав для додаткових платежів у шахраїв було більше десяти, а суми коливалися за всі послуги у межах десяти тисяч гривень.
Більше п’ятнадцяти тисяч гривень, а це 7500 гривень застави та майже вісім тисяч за страхування життя, втратила мешканка Тернополя Лариса Богданова. Жінка звернулася до кредитної спілки, щоб взяти гроші на лікування маленької онуки. Про існування організації вона дізналася із оголошення в газеті – «Новорічний кредит до семисот тисяч гривень».
- Моя онука хворіє. Грошей на лікування наша родина не мала. На операцію збирали всі – допомогли друзі, мешканці краю, волонтери. Ми її прооперували, але потрібні були кошти й на реабілітацію. Банки великих сум не давали. Тому я звернулася в кредитну спілку.
Щоб оплатити усі платежі, які вимагала кредитна спілка, жінка познімала гроші з кредиток. Угода, пригадує пані Лариса, була надрукована дрібним шрифтом і на багатьох сторінках. Виносити її з офісу представники фірми не дозволяли.
- Я чекала грошей не один день. То банк не працював, то проблеми виникали з документами. Я почала підозрювати, що мене обдурили. Пішла до них, але дівчата запевняли, що гроші уже є і сьогодні-завтра я їх отримаю.
Чекати Лариса Богданова не стала, а одразу пішла до правоохоронців із заявою про шахрайство. Як з’ясувалося пізніше, заяв від таких, як вона, уже більше сорока. Кредитна фірма «Лексворд» зареєстрована у Києві, але вони мали й фірми-клони під іншими назвами такими як: ТОВ «Рекорд фін», ПП «Медвар», ПП «Лайєніндустрі», ПП «Роккос», ПП «Депозит груп».
- В Тернополі працювало троє спільників і одна жінка в Івано-Франківську. Наразі ми затримали трьох шахраїв. Вони перебувають в ІТТ. Ще одна підозрювана поки що дома, оскільки вагітна. Усім їм висунуто обвинувачення за статтею 190 частиною 3 ККУ – шахрайство, – розповів Олександр Богомол.
Правоохоронці переконані, що оголошення типу: «Кредит без застави», «Кредит за 20 хвилин», «Кредитування на вигідних умовах без довідки про доходи та застави» та інші – це на дев’яносто відсотків шахрайство. Аби не потрапити у пастку міліціонери радять перевіряти дані про ту чи іншу кредитну спілку на сайті в Єдиному реєстрі фінустанов. Ця інформація відкрита і її можна найти через інтернет.
СЗГ УМВС України
в Тернопільській області