images/stories/logosait.jpg

 

Яка відповідальність за несвоєчасну сплату військового збору?

Згідно із Податковим кодексом платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначений даним кодексом для податку на доходи фізичних осіб.

Особи, котрі мають статус податкового агента, несуть відповідальність у випадках, визначених Податковим кодексом. При цьому за несплату військового збору наступає така ж відповідальність, як і за несплату податку на доходи фізичних осіб.

Не нарахування, неутримання чи несплата податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до чи під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету. Ті ж самі дії, котрі були вчиненні впродовж 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі уже – 50%. Якщо такі ж дії вчиненні впродовж тих же 1095 днів втретє чи більше разів – це тягне за собою накладення штрафних санкцій в розмірі 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету.

Передбачені штрафи не застосовуються, коли не нарахування, неутримання та несплата військового збору самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку та виправляється в наступних податкових періодах звітного року.

За вказані порушення нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день нарахування доходів на користь платників податків – фізичних осіб.

Притягнення до фінансової відповідальності платників податків за вказані порушення, не звільняє їх посадових осіб від притягнення до адміністративної або ж кримінальної відповідальності.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Банер