images/stories/logosait.jpg

 

Оподаткування премії

Підприємством нараховується премія за попередній місяць. Як утримувати податок на доходи фізичних осіб?

Відповідно до статті 2 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» до структури заробітної плати належать у тому числі інші заохочуючи та компенсаційні виплати, зокрема виплати у формі винагороди за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами та положеннями.

При цьому, згідно підпункту 1.6.2 пункту 1.6 розділу першого Інструкції зі статистики заробітної плати, якщо нарахування фонду оплати праці здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з положенням про преміювання, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому здійснено нарахування.

Згідно з пунктом 163.1 статті 163 Податкового кодексу – об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний або річний оподаткований дохід. До цього доходу включаються доходи у вигляді заробітної, нарахованої платнику податку відповідно до умов трудового договору чи контракту.

Таким чином, нараховані суми премій за попередні періоди підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб у місяці, в якому таке нарахування відбувається.

Відділ комунікацій тернопільської ОДПІ

Банер