images/stories/logosait.jpg

 

Податок на прибуток-2016: що змінилося?

(Зміни внесені до Податкового кодексу Законом України від 24.12.2014 р. № 909-VIII)

 1. З 1 січня 2016 року скасовано щомісячні авансові внески. Але з одним застереженням: до 31 грудня 2016 року потрібно буде ще сплатити авансовий внесок у розмірі 2/9 суми податку, визначеної у декларації за 3 квартали 2016 року.

При виплаті дивідендів авансові внески з податку на прибуток залишаються.

2. Повернуто квартальний звітний період, крім новостворених підприємств, сільськогосподарських виробників та підприємств, чий річний дохід не перевищує 20 млн грн.

3. Уточнено правило коригування фінансового результату до оподаткування на суму доходу від участі в капіталі та отриманих дивідендів: він зменшується на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток, платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, які підлягають виплаті на його користь від інших платників податку, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

4. Окремі податкові різниці передбачено на випадок фінансової реструктуризації боргу.

5. Врегульовано вимоги до статутних документів ОСББ, як неприбуткових організацій. Зазвичай при ліквідації неприбуткових організацій їх активи підлягають передачі іншим неприбутковим організаціям або в бюджет. Тепер ця вимога не стосується об'єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.

Детальніше можна проконсультуватись у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.


Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

Банер