images/stories/logosait.jpg

 

Півтори тисячі пляшок фальсифікату не потраплять на святкові столи мешканців Тернопільщини

У передноворічні дні співробітники податкової міліції Тернопільської області припинили діяльність групи осіб, які займались виготовленням та реалізацією фальсифікованої алкогольної продукції. Саме ця подія стала лейтмотивом проведення брифінгу для журналістів місцевих засобів масової інформації.

«Під час обшуків, які проводились у підпільному цеху, місцях зберігання фальсифікату, вилучено понад 1,5 тисячі пляшок фальсифікату, 495 марок акцизного податку з ознаками підробки, спирт, знаряддя, яке використовувалось для виготовлення фальсифікату, значну кількість порожньої тари та корків», - повідомив журналістам під час заходу перший заступник начальника Головному управлінні ДФС у Тернопільській області Віталій Дума.

DSC_0011

Підроблена горілка виготовлялась під брендами відомих українських виробників та упаковувалась відповідним чином з метою надання їй належного товарного вигляду. Реалізація здійснювалась на території області. На даний час триває досудове розслідування за фактами незаконного виготовлення алкогольних напоїв та використання підроблених марок акцизного податку.

Варто нагадати, що Кримінальним кодексом України за вчинення вказаних злочинів передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років. Податковою міліцією Тернопільської області впродовж 2015 року в рамках проведення операції «Акциз – 2015» з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму майже 4 мільйони гривень.

DSC_0063

Віталій Романович детально проконсультував журналістів, як захистити себе від купівлі фальсифікованої алкогольної продукції. Він, зокрема зазначив, що в першу чергу, споживачам необхідно звернути увагу на два ключових моменти: марка акцизного податку та тара, в яку розлито алкоголь. На марках акцизного податку обов’язкова наявність захисного елемента - голограми. В основному на підроблений алкоголь наклеюють акцизні марки з голограмами у вигляді звичайної сріблястої смужки, тоді як на оригінальній голограмі нанесені зображення малого герба та напису «Україна». По-друге, написи на акцизній марці, зображення, лінії повинні бути чіткими і не «розмитими». Що стосується пляшки, то вона повинна бути новою, щільно закоркована, так щоб не було навіть незначного протікання алкоголю, етикетка без потертостей, надривів та пошкоджень. В пляшці не повинно бути жодних сторонніх домішок. Особливу увагу необхідно звертати на пляшки без «дозаторів», оскільки через зручність наливу та закорковування вони найчастіше використовуються зловмисниками.

Не зайвим буде нагадати також, що торгівля підакцизною продукцією здійснюється із обов’язковим застосуванням РРО і видачею касового чеку.


Відділ комунікацій

ГУ ДФС у Тернопільській області

Банер