images/stories/logosait.jpg

 

Тернополянам розповіли, як позбутись страху перед невідомим

«Хiба може говорити про бiле той, котрому невiдомо, що таке чорне?», – говорив великий Григорій Сковорода. Так і для кожного з нас те, чого ми не знаємо, відлякує і насторожує.

Але чи варто боятись невідомого і чи можемо йти назустріч невідомому, але добре підготовленому? Відповідь саме на таке запитання намагались дати на засіданні жіночого клубу «Гармонія», яке відбулося в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

– Людину протягом життя не раз охоплює почуття страху, – сказала фахівець центру зайнятості Галина Приступа. – Під його впливом людина часто налаштована на власну невдачу, а тому воліє не вчиняти жодних дій для досягнення успіху. Проте для того, аби впевнено почуватися перед невідомою життєвою ситуацією, необхідно краще пізнати себе, дізнатись про власні ресурси, оцінити свої можливості.

Одним із варіантів самопізнання є аналіз почерку людини. Тому у засіданні клубу взяв участь Дмитро Штокалюк, студент магістратури-психолог, який досить ґрунтовно цікавиться нюансами графології. Він проаналізував почерки відомих людей, ознайомив із технікою створення слів, а на основі підпису та манери написання букв кожного із присутніх допоміг розпізнати особистісні якості та характеристики.

жіночий клуб Гармонія

– Найцікавішим є те, – зазначив психолог, – що, будучи пасивним спостерігачем свого життя, людину непокоїть не сама невдача, а вагання у власних силах, здібностях. Іншими словами, людині було б набагато простіше знати, що вона зазнає невдачі, ніж не знати результату подій. Саме неможливість визначення результату і є головним джерелом страху.

Пан Дмитро надав присутнім на заході поради, як позбутись страху перед невідомим:

1. Треба пам’ятати: страх – це нормальне явище, яке властиве людині, коли вона стикається із чимось незнаним.

2. Зі страхом боротися варто лише у тому випадку, коли він заважає жити, позбавляє здорового сну, апетиту, не дає налагодити контакт з іншими людьми і навколишнім світом.

3. Насамперед, треба усвідомити із чим пов’язане почуття страху.

4. Потрібно навчитися правильно оцінювати можливі наслідки страху.

5. Треба час від часу робити те, чого дуже боїмося, таким чином ми приручатимемо власний страх, з кожним разом зміцнюватимемо упевненість у собі.

6. Щоб побороти страх, варто спробувати його намалювати.


Заступник начальника відділу активної підтримки

Банер