images/stories/logosait_new.jpg

 

Стратегія розвитку Тернополя: погляд фракцій

24 лютого у Тернополі відбувся форум “Задай курс владі: 10 стратегічних пріоритетів розвитку міста”, на якому представники фракцій ТМР презентувати своє бачення майбутнього Тернополя. Захід ініціювали молоді лідери Громадського руху ЧЕСНО та ВІ “Активна громада”.На форум активісти запросили представників усіх депутатських фракцій, проте участь взяли лише депутат від  фракції “Батьківщина” Володимир Гринда, депутат від фракції “Народний контроль” Вікторія Шараськіна та лідер фракції БПП “Солідарність” Володимир Місько. Громадські активісти щиро сподіваються, що фракція “Громадянська позиція” має бачення розвитку міста, просто не мала можливості її вчасно надати. Зазначимо, що представники фракцій “Свобода”, “Радикальна  партія Олега Ляшка” та “Самопоміч” надіслали електронною поштою стратегічні пріоритети, за якими працюватимуть у раді, але не презентували їх публічно на форумі.

-caKMdsryEk

Фракція ББП “Солідарність” запропонувала лише три пріоритети: відкритість і підзвітність влади, комунікація влади з громадою і зонування парків. Вочевидь, економічна складова для них не в приіоритеті. Лідер фракції основний акцент зробив на третій пріоритет та запевнив, що скоро тернополяни ходитимуть на пікнік у “Топільче”, як жителі Нью Йорку у Центральний парк, і спорудять атракціони не гірші, від закордонних.

jlc36-lCMeE

Представник фракції “Батьківщина” говорив про розвиток освіти, медицини, створення нових робочих місць, ремонт прибудинкових територій та встановлення нових дитячих майданчиків, доведення доріг до рівня європейського міста, зелені насадження, багатоповерхові автопаркорки, проте, склалося враження, що в  пріоритеті фракції християньське виховання, принаймі на цьому Гринда зосередив найбільшу увагу.

lyScilohPQ0

Для фракції “Народний контроль” актуальними і пріоритетними є антикорупційні заходи, вони вимагають публічного конкурсу на керівні посади, прозорого бюджету міста, прозорого ціноутворення усіх послуг, що надає міська рада, публічної оцінки роботи чиновників, посилення громадського контролю у  владі. Також для фракції важливим є створення комфортних умов для життя та ведення бізнесу, відновлення економіки і промисловості, розвитку туризму, європейського рівня медицини, освіти, дорожнього покриття вулиць, транспортної інфраструктури. Як бачимо, більшість із запропонованого не належить до компетенції депутатів міської ради.

p6xJ9sprOxc

Проте загальною тенденцією стало те, що фракції не достатньо розуміють поняття “статегічного планування” своєї діяльності та пріоритетів згідно якими вони планують далі працювати під час цієї каденції. Прикметно, що депутати чітко не можуть розмежувати повноваження місцевої та Верховної ради. Тому й обіцяють те, що в принципі не можуть виконати, адже це не в їх компетенції.

wTOe4ocflew

“Сьогодні представники фракцій говорили про ідеалізоване бачення та вчергове пропагували популістичні гасла. Партії не розуміють механізмів реалізації того, що пропонують, а головне не усвідомлюють, що їх пропозиції мають відповідати  бюджету міста” -  Віта Думанська координатор кампанії “Стеж за грошима”.

Команда ЧЕСНО у Тернополі сподівається, що фракції доопрацюють свої пропозиції щодо стратегічного розвитку міста і зроблять їх чіткими, досяжними і вимірюваними.

Громадськість готова до діалогу з представниками влади.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер