images/stories/logosait.jpg

 

10 стратегічних пріоритетів розвитку міста Тернополя

Сьогодні у Тернополі відбувся форум “Задай курс владі: 10 стратегічних пріоритетів розвитку міста”, на якому представники фракцій ТМР презентувати своє бачення майбутнього Тернополя. Захід ініціювали Громадський рух ЧЕСНО та всеукраїнська ініціатива “Активна громада”.

Також в рамках форуму міський голова Сергій Надал прозвітував про 100 днів своєї роботи та розповів про стратегічні плани на майбутнє. Мер публічно пообіцяв прозвітувати у прямому ефірі, де буде трансляція з площі і люди будуть мати можливість задати своє питання.

На форум ми запросили представників усіх депутатських фракцій, проте участь взяли лише депутат від фракції “Батьківщина” Володимир Гринда, депутат від фракції “Народний контроль” Вікторія Шараськіна та лідер фракції БПП “Солідарність” Володимир Місько Володимир Місько. Ми щиро сподіваємось, що фракція “Громадянська позиція"Петро Ландяк має бачення розвитку міста, просто не мала можливості її вчасно надати. Зазначимо, що представники фракцій “Свобода”, “Радикальна партія Олега Ляшка” та “Самопоміч” надіслали електронною поштою стратегічні пріоритети, за якими працюватимуть у раді, але не презентували їх публічно на форумі.

Фракція ББП “Солідарність” запропонувала лише три пріоритети: відкритість і підзвітність влади, комунікація влади з громадою і зонування парків. Вочевидь, економічна складова для них не в приіоритеті. Лідер фракції основний акцент зробив на третій пріоритет та запевнив, що скоро тернополяни ходитимуть на пікнік у “Топільче”, як жителі Нью Йорку у Центральний парк, і спорудять атракціони не гірші, від закордонних.

Представник фракції “Батьківщина” говорив про розвиток освіти, медицини, створення нових робочих місць, ремонт прибудинкових територій та встановлення нових дитячих майданчиків, доведення доріг до рівня європейського міста, зелені насадження, багатоповерхові автопаркорки, проте, склалося враження, що в пріоритеті фракції християньське виховання, принаймі на цьому Гринда зосередив найбільшу увагу.

Для фракції “Народний контроль” актуальними і пріоритетними є антикорупційні заходи, вони вимагають публічного конкурсу на керівні посади, прозорого бюджету міста, прозорого ціноутворення усіх послуг, що надає міська рада, публічної оцінки роботи чиновників, посилення громадського контролю у владі. Також для фракції важливим є створення комфортних умов для життя та ведення бізнесу, відновлення економіки і промисловості, розвитку туризму, європейського рівня медицини, освіти, дорожнього покриття вулиць, транспортної інфраструктури. Як бачимо, більшість із запропонованого не належить до компетенції депутатів міської ради.

Проте загальною тенденцією стало те, що фракції не достатньо розуміють поняття “статегічного планування” своєї діяльності та пріоритетів згідно якими вони планують далі працювати під час цієї каденції. Прикметно, що депутати чітко не можуть розмежувати повноваження місцевої та Верховної ради. Тому й обіцяють те, що в принципі не можуть виконати, адже це не в їх компетенції.

“Сьогодні представники фракцій говорили про ідеалізоване бачення та вчергове пропагували популістичні гасла. Партії не розуміють механізмів реалізації того, що пропонують, а головне не усвідомлюють, що їх пропозиції мають відповідати бюджету міста” -Vita Dumanska координатор кампанії “Стеж за грошима”.

Команда ЧЕСНО у Тернополі сподівається, що фракції доопрацюють свої пропозиції щодо стратегічного розвитку міста і зроблять їх чіткими, досяжними і вимірюваними.
Громадськість готова до діалогу з представниками влади.

Банер