images/stories/logosait.jpg

 

Завершився процес передачі повноважень у сфері державної реєстрації на місця

Це черговий крок на шляху до створення прозорої та максимально спрощеної процедури надання адміністративних послуг громадянам.

Разом із повноваженнями на місця передано і кошти, які українці сплачуватимуть за отримані послуги.

Головним завданням «децентралізації реєстраційних функцій» було забезпечити громадян правом вільного вибору того, хто буде проводити реєстраційну дію.

Таким чином, для збільшення конкуренції передано реєстраційні функції не лише місцевій владі, а й приватним нотаріусам та акредитованим суб’єктам.

А також було прийнято стратегічне рішення дозволити нашим громадянам проводити реєстрацію бізнесу в будь-якому куточку України, а нерухомості – в межах області.

Розширення кола суб’єктів реєстрації безперечно сприятиме й якості надання цих послуг, адже фактично створюється конкурентне середовище в цій сфері.

Акредитовані суб’єкти, що можуть здійснювати реєстрацію - це юридичні особи публічного права, що розпочинають свою роботу після проведення їх акредитації Міністерством юстиції України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Останні можуть здійснювати усі повноваження суб’єкта державної реєстрації або здійснювати прийняття та видачу документів у сфері державної реєстрації на підставі договору з іншим суб’єктом державної реєстрації та/або нотаріусом.

На території Тернопільської області діє один акредитований суб’єкт - Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації, що знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Полковника Данила Нечая, 27.

Сільські, селищні та міські ради (крім рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення) можуть здійснювати функції державної реєстрації після прийняття на своїх пленарних засіданнях рішень про здійснення повноважень суб’єктів державної реєстрації виконавчими органами таких рад, за умови інституційної готовності до реалізації зазначених повноважень.

Вже зараз на території області прийняли рішення про здійснення повноважень з питань реєстрації і організовують роботу по наданню таких послуг Заліщицька, Лановецька, Монастириська міські ради, Велигаївська та Байковецька сільські ради Тернопільського району, Васильковецька сільська рада Гусятинського району, Вишнівецька селищна рада Збаразького району.

Таким чином, передача повноважень це черговий крок на шляху до створення прозорої та максимально спрощеної процедури надання адміністративних послуг громадянам.

За Міністерством юстиції України та його територіальними органами залишаються лише повноваження з нормативно-методичного забезпечення державної реєстрації прав та бізнесу, контролю за проведенням такої реєстрації,

розгляду скарг на рішення дії чи бездіяльність державних реєстраторів та забезпечення підвищення кваліфікації держреєстраторів.

Довідково: Адреси суб’єктів державної реєстрації можна знайти на сайті Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області (http://terjust.gov.ua/?page=consult&consultid=7924&sub=) або на сайтах відповідних районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
 

Заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області
– начальник Управління державної реєстрації Ольга Чепурна

Банер