images/stories/logosait.jpg

 

Які пенсії не підлягають оподаткуванню з 1 липня?

З 1 липня пенсії в межах до 10 740 гривень не підлягають оподаткуванню

З 1 липня набирає чинності Закон України від 2 червня 2016 року №1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій», яким внесено зміни до п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України та визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Водночас положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Варто зазначити, що раніше оподаткуванню підлягали пенсії, що перевищували три мінімальні зарплати (4134 грн у 2016 році).


Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

Банер