images/stories/logosait.jpg

 

Чи оформляють тернополяни субсидії?

Сьогодні понад 5 мільйонів сімей отримали субсидії. Підтримка надається громадянам, які не взмозі оплачувати високу вартість житлово-комунальних послуг. Разом із запровадженням змін виникають також чутки та міфи. Субсидія — це адресна безготівкова допомога сім’ї, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг. Нагадаємо, що в 2016 році намічено підвищення тарифів на електроенергію двічі - з 1 березня і з 1 вересня, а також ймовірне подорожчання газу, теплопостачання, вивезення відходів.

У Міністерстві соціальної політики очікують, що в результаті намічених на 2016 рік підвищень тарифів кількість потребують субсидії домогосподарств може досягти 6,5 мільйона, причому цю чисельність в міністерстві вважають максимально можливої.  Ще до 1 млн сімей отримуватимуть з травня по вересень, тобто не в опалювальний сезон, так звані нульові субсидії: у списку одержувачів субсидій вони будуть числитися, але реально влітку отримають 0 гривень, відновиться ж нарахування тільки з початком опалювального сезону.

СмолкаВолодимир Смолка ─ тренер з флорболу.

Це знущання над людьми.глобального масштабу! Продумане і цілеспрямоване. Якщо б людям дати достойну зарплату, то не потрібно було би тих субсидій, все би оплачувалося, а так - люди стоять в чергах за купою папірців. Це ганебно!
Галина НесмашнаГалина Несмашна ─ психолог

─ Ну по-перше, кожен для себе сам вирішує - варто йому оформляти, чи ні. У тому є внутрішній локус контролю - я сам приймаю рішення про своє життя і все, що в ньому відбувається.

По-друге, в надії на те, що держава має мені допомогти є певною мірою так звана "рентна психологія". Я замість того, щоб шукати як заробити більше, навпаки починаю приховувати доходи, щоб "вижебрати" субсидію.

Тоді це схоже на цитату з вірша Степана Руданського  «Переслів'я» - "що вгорі собі урву- то внизу доточу».


кручоваСоломія Кручова- журналіст

Правильно було б, якби українці насолоджувалися життям, а не думали як прожити на свою мізерну пенсію або зарплату, чи нарахують їм субсидію, щоб оплатити рахунки. Зараз складний час, у країні триває війна.


чеховськаЛілія Чеховська вчителька

Власного досвіду з оформлення державної допомоги на комунальні послуги не маю. Але можу навести приклад, коли сім'ї не вдалося отримати субсидії, а вона, як ніхто, на це заслуговувала. Про цю історію почула в одній із популярних телепередач. Мати-одиначка, котра виховує двох дітей, одна з яких непрацездатна дівчинка-інвалід, продала однокімнатну квартиру, щоб купити стару хату в селі, аби хлопчик, котрий пішов до школи, мав окрему кімнату. Згідно закону, якщо ти отримуєш прибуток у 50 тисяч гривень і більше, право на отримання субсидій в тебе немає. І от, мати, котра не працює, бо доглядає хвору дитину, залишилися без допомоги. Звідси висновок: закони, на жаль, не досконалі.

Юлія ХімякЮлія Хім'як ─ журналіст

Процедура заповнювання документів на отримання допомоги від держави не складна, тому з цим не виникло ніяких проблем. З нововведенням, а саме – електронним калькулятором для обчислення розміру субсидій, здійснювати розрахунки теж доволі просто. Хоча труднощів при оформленні допомоги не виникає, а от запитання – так. З травня місяця 2016 року працездатним особам, котрі не працюють і не навчаються, а також не перебувають на обліку в Центрах зайнятості і не є призвані на строкову службу, у довідці про доходи вказуватимуть місячний прибуток у розмірі двох мінімальних заробітних платней згідно до українського законодавства. Чому? А якщо людина отримує мінімалку і офіційно влаштуватися на роботу не може через незгоду роботодавця? Як на мене, такі правила є несправедливими.
богушевськаТетяна Богушевська ─ приватний підприємець

─ Ні, не маємо субсидій, оформляти поки не плануємо. Влітку справлялися без субсидій, а взимку ще не знаю, якщо буде надто відчутно для сімейного бюджету, то оформимо.

Сергій ГоловайчукСергій Головайчук ─ шеф-кухар

─ Субсидії є в мами, бо без них вона б пішла з торбою по світі, з цінами на теперішні комунальні послуги, я вважаю, що субсидії роздавати людям, то дуже правильний хід від влади, який дозволяє підтримувати громадян. Але я думаю, що якби тарифи не піднімали до таких висот, то велика кількість людей не сильно би переживала чи вони в них є. Мені то нагадує акцію в магазинах знишка на весь товар 50%, але перед тим як зробити акцію, то підняли ціни на 100%.

Ірина СкоробогатаІрина Скоробогата ─ кореспондент прес-служби Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату

─ Якщо є можливість і потреба, громадянам варто використовувати своє право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг, звертаючись до управління соціального захисту населення. А для цього потрібно проводити роз'яснювальну роботу з відповідними соціальними групами, щоб розвінчати міфи у питаннях надання субсидій, таким чином допомогти оформити документи на субсидію тим, хто її потребує. Але, насправді, сумно, коли люди, працюючи повний робочий день, не мають оплати праці, яка дозволила б їм утримувати себе та дітей. Або ж не можуть знайти роботу за фахом, який здобували кілька років. Або не мають роботи через передпенсійний вік, хоча володіють певною кваліфікацією.


Лілія ПроцьЛілія Проць ─ чемпіонка світу з пауерліфтингу

─ Субсидії не маю, адже достатньо заробляємо, тому й не бачу потреби оформляти.Щирба МиколаЩирба Микола бухгалтер ВАТ "Тернопільгаз", аспірант ТНЕУ

─ Та це залежить від доходу сімї та витрат на «комуналку», якщо економія згідно розрахунків сім'ї буде суттєва, то звичайно, що варто витрачати час на її оформлення, а якщо це мінімальна економія, то питання чи варто затрачати свій час на її оформлення?

карчевськаНаталя Карчевська ─ приватний підприємець

─ Як на мене, то субсидії просто необхідні, адже завдяки таким програмам від держави населення може зекономити чималі кошти! Я думаю, що оформляти однозначно варто, бо в іншому випадку нашим бабусям прийдеться всю пенсію витрачати на комунальні послуги. Головне, щоб цими пільгами могли користуватися саме ці верстви населення для яких вони і призначені.Тарас СавчукТарас Савчук – журналіст

─ Я не оформляв субсидії. Вважаю, що є ті, кому більше потрібно. А загалом,то не потрібна річ. Мені здається, що держава більше втрачає, ніж з того користі, а люди виходить, що стають залежними.
гевкоОлег Гевко – фотограф

─ Минулого року не оформляв субсидії, цього року думаємо! Поки що спроможний оплачувати комунальні послуги без субсидій.

нюняТетяна Нюня ─ методист Тернопільського центру інновацій та моніторингу

─  Моя сім'я не отримує субсидій. Думаю, що краще б чиновники подбали про підвищення зарплат, зростання рівня економіки, а так говорять про "чергові схеми"!

АВТОР: ШИЛО ТЕТЯНА

Банер
Loading...
Банер
Банер