images/stories/logosait_new.jpg

 

Антирейдерський закон - Вам буде це цікаво…

Продовжує змінюватися та удосконалюватися законодавство України у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. 02.11.2016 набрав чинності Закон України від 06.10 2016 № 1666-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності».

Законом були внесені зміни до низки нормативних актів, якими передбачається забезпечення захисту прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів, а також зменшення ризиків незаконного заволодіння майном.

Що змінив новий Закон?

1. За результатами вчинення реєстраційних дій за бажанням заявника видається витяг/виписка з відповідного Реєстру. Документ оформляється на аркушах паперу форматом А4 без використання спеціальних бланків, з проставленням підпису та печатки державного реєстратора.

2. Надано повноваження Міністерству юстиції України здійснювати моніторинг та контроль за роботою реєстраторів шляхом проведення «камеральних перевірок».

3. Строк подання звернення до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації збільшився з 30 до 60 календарних днів.

4. Встановлена заборона припинити керівника або заступника політичної партії, громадського об’єднання чи іншого громадського формування шляхом подання заяви до відповідних статутних органів.

5. Посилено захист отримання захищених носіїв особистих ключів для доступу до Єдиних та Державних реєстрів.

6. Впроваджено нотаріальне посвідчення підписів голови та секретаря, учасників зборів або уповноважених ними осіб на рішенні уповноваженого органу управління юридичною особою та установчому документі при реєстрації змін щодо юридичної особи у визначеному законом порядку.

7. Зменшено плату за внесення змін до установчих документів утричі, що зменшує зайві витрати.

8. Посилено кримінальну та адміністративну відповідальність усіх причетних до рейдерських захоплень:

- максимальне покарання – 10 років позбавлення волі;

- максимальне накладення штрафу за порушення законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З метою захисту прав власності та бізнесу при Міністерстві юстиції України та його територіальних органах створені та функціонують Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, завдання яких – скасовувати незаконні реєстраційні дії.

За період роботи Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області розглянуто 11 скарг на рішення, дії чи бездіяльність державних реєстраторів. З них 8 скарг

згідно законодавства направлено на розгляд за належністю у Міністерство юстиції України, 1 скарга задоволена частково, 2 скаржникам відмовлено у задоволені скарги, у зв’язку з недотриманням вимог щодо оформлення скарги.

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер