images/stories/logosait.jpg

 

На “оздоровлення” тернопільського ставу потрібно майже 30 мільйонів гривень

Понад 28 мільйонів необхідно для того, щоб очистити Тернопільський став. Йдеться про ряд заходів, передбачених «Програмою розвитку водосховища «Тернопільський став» на 2017-2018 роки». Це встановлення нафтовловлювачів на дощових колекторах, облаштування системи фонтанів та локальних очисних споруд. Цього року із міського бюджету заплановано виділити 13 мільйонів гривень на реалізацію «Програми».

– Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації «Програми» – 28 мільйонів 700 тисяч гривень, – розповів Леонід Бицюра, заступник міського голови. – На 2017 рік закладено 13 мільйонів гривень. 150 тисяч гривень вже витратили на проведення аналізів, формуванян карти дна ставу і так далі. У 13 мільйонів входять: підготовка проектно-кошторисної документації та встановлення нафтовловлювачів в районі «Циганки» та нижнього витоку, ПКД та встановлення аераційної системи. Підготовка ПКД до вибору мулу та пошук місця його утилізації. Ще буде розробка ПКД на гідротехнічні споруди та гідроакамулюючі водойми у парку «Топільче», доселення біоорганізмів і так далі. Але спочатку треба налагодити очистку стічних вод і забезпечити рух води у водоймі.

Поряд із дослідженням реального стану міської водойми у міській раді працювали над пошуком додаткових фінансів, які можна залучити для вирішення проблеми. Оскільки заплановані 28 мільйонів – це далеко не вся сума, необхідна для покращення стану Тернопільського ставу.

– Ми розуміли, що очищення озера – це дороговартісна річ і ресурсу міськради буде недостатньо для вирішення цієї проблеми, – продовжує Леонід Бицюра. – Упродовж підготовки першої фази «Програми» ми паралельно почали роботу з пошуку партнерів для фінансування таких проектів. Встановили контакти із 17 організаціями у країнах Європи, які мають ресурсну базу для проектів екологічного спрямування. На всіх них було підготовлено 49 заявок, які стосуються різних етапів очищення озера. Залучити кошти на один великий проект вартістю 20 мільйонів складно, тому будемо розбивати його на окремі дрібніші проекти, на які зможемо залучати кошти партнерів. Перший етап – це встановлення нафтовловлювачів, очищення від мулу у проблемних зонах і основне – очищення ливневих стоків тому, що зараз озеро накопичує всі токсичні, отруйні речовини зі всього міста. Очисні споруди самі по собі дороговартісні – це десятки мільйонів гривень. Ресурсу міської ради на них буде недостатньо, тому зараз при завершенні першої фази дослідження ставу, ми вже маємо всі підстави, щоб далі звертатися з окремими проектами на окремих партнерів для їх реалізації. Маємо вже позитивні відгуки від Міністерства закордонних справ Данії та Норвезького агентства з розвитку та співробітництва. Але на цьому не зупиняємось. Будемо заслуховувати інформацію на профільних комісіях, при можливості будемо готуватися дофінансовувати проекти, плануємо вийти на контакт з Міністерством екології України, можливо  вони також зацікавляться нашими проектами.

Ольга Трач

Фото автора

zz.te.ua

Банер
Loading...
Банер
Банер