images/stories/logosait.jpg

 

Кого заберуть до армії?

armija_ukrajina_8578В Україні 5 жовтня розпочався осінній призов на строкову військову службу, який триватиме до 28 листопада.

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили, що планують набрати 10460 призовників, – передає Бізнесуа.

У 2017 році до лав Збройних сил планується призвати – 6360 осіб:

в Національну гвардію України – 3500;
до Державної спеціальної служби транспорту – 600 чоловік.

У Генштабі запевнили, що до участі в АТО «строковики» залучатися не будуть.

Призовні комісії працюватимуть з 2 жовтня по 30 листопада 2017 року, а з 5 жовтня по 28 листопада буде проходити відправка призовників до військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань.

Також призовна комісія визначає, в якому роді військ або військових формувань буде служити призовник. Рішення приймається на підставі освіти призовника. Визначальними факторами є: технічна підготовка та кваліфікація, придатність для служби за станом здоров’я, а також фізичний розвиток і морально-ділові якості.

На строкову службу призвуть чоловіків у віці від 20 до 27 років. Їм на час служби видається грошова допомога при призові та звільненні, повне забезпечення на час служби і відпустку в 10 днів.

За «строковиків» повинні зберігатися місце роботи, посаду і середня зарплата (за умови офіційного працевлаштування). Варто відзначити, що час служби зараховується до страхового та трудового стажу.

Термін служби призовників складе не більше 18 місяців. При наявності наукового ступеня спеціаліста або магістра – до 12 місяців.

Відповідно до закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», від строкової служби звільнено чоловіки старше 27 років і ті, хто визнаний непридатними для служби за станом здоров’я. Також не будуть призиватися ті, чий батько, мати, брат або сестра загинули або стали інвалідами під час проходження військової служби.

Відстрочку призову можуть отримати призовники:

хто утримує непрацездатних батьків або родичів;
у кого є одинока мати / батько, на утриманні яких знаходиться двоє і більше дітей;
хто має дитину віком до трьох років або самостійно виховує дитину старше трьох років (без матері);
у кого двоє і більше дітей або дитина-інвалід, вагітна дружина або дружина-інвалід, або чий брат покликаний на службу в цей же час;
сироти;
тимчасово непридатні по стану здоров’я;
студенти денної форми молодше 21 року;
підозрювані в скоєнні кримінальних злочинів або підсудні.

Педагоги, медики, поліцейські, сільські, селищні та міські голови, резервісти і священики звільняються від призову на строкову службу на період роботи за спеціальністю.

Після отримання повістки призовник зобов’язаний прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений у повістці. Якщо військовозобов’язаний не з’явився за повісткою до військкомату і не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень.

Повторне порушення штрафується на суму від 170 гривень до 255 гривень.

Ухилення від призову тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до трьох років (ст. 335 КК України).

Джерело: businessua.com

Банер
Loading...
Банер
Банер