images/stories/logosait.jpg

 

У Раді написали закон про авто на єврономерах

Южаніна чекає останнього етапу обговорення законопроекту з владою


<p style=Законопроект відрізняється від того, що обговорювали з протестуючими, попередила Южаніна. Автор фото: Данило Павлов, "Сегодня"

Законопроект щодо вирішення проблеми з автомобілями на європейській реєстрації вже розроблений. Про це заявила голова Комітету ВР з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна в ефірі "5 каналу".

"Законопроект готовий і готовий саме з тією ідеологією, яку проговорювали з активістами і без них. Я думаю, що суспільство також очікує, яке рішення може прийняти влада. Я намагаюся зараз зібрати керівників виконавчої гілки влади і законодавчої для того, щоб востаннє проговорити концепцію законопроекту, який ми пропонуватимемо. Вона відрізняється від того, що ми говорили з учасниками акції", – заявила Южаніна.

За її словами, однією з причин небажання розмитнювати автомобілі в Україні є завищене ввізне мито і ПДВ.

"Не в акцизному податку вся причина того, чому не хочуть офіційно розмитнювати ці автомобілі. Ще є сплата ввізного мита – 8,5%, ПДВ – 20% від вартості автомобіля. Тому ми повинні підійти зважено і на якийсь період часу прийняти таку шкалу акцизного податку, щоб кожен громадянин захотів і зміг привезти старий автомобіль", – розповіла Южаніна.

Як відомо, на початку вересня власники автомобілів на єврономерах провели акції протесту в Києві. Водії блокували центр столиці і вимагали легалізації вже завезених машин і здешевлення розмитнення б/в авто.

Тим часом старі авто займають уже 40% ринку в Україні, хоча власники старих авто на литовських та інших іноземних номерах стали активно здавати свої автомобілі на розбирання. Власники авто побоюються, що після Нового року з цими машинами доведеться або розлучитися, або платити за них податки. При цьому українці розповіли, скільки готові платити за розмитнення авто.


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер