images/stories/logosait.jpg

 

В'їзд в Париж на бензиновому авто стане неможливим

<p style=

Париж вирішив перейти на електротранспорт. Фото: AFP

Паризький муніципалітет ухвалив рішення до 2030 року заборонити рух машин з двигунами внутрішнього згоряння, що працюють на бензині або дизельному паливі. Пріоритет буде відданий електрокарам, гібридним автомобілям, громадському транспорту, велосипедам.

У французькій столиці ось уже протягом ряду років всіляко дистанціюються від того, щоб витіснити такі автомобілі з міркувань боротьби з забрудненням міської атмосфери.

Як вказують в мерії Парижа, нинішній план по екологічному контролю завершується в 2020 році. Що стосується нового, а його повинні прийняти найближчим часом, то в ньому враховуються завдання, поставлені нинішнім міністром екології Ніколя Юло. Цього літа він представив доповідь з питань, пов'язаних з кліматом і навколишнім середовищем. У цьому документі міністр, зокрема, окреслив стратегічну мету – в перспективі 2040 року на всій території країни повністю усунути машини з класичними двигунами.

За словами заступника мера Парижа Крістофа Наждовські, "столиця не буде чекати 2040 року і піде на випередження, враховуючи активний розвиток передових технологій в автомобілебудуванні".

При цьому з боку держави Париж розраховує на фінансову підтримку, яка б стимулювала городян купувати екологічно чисті транспортні засоби.

Нагадаємо, ініціативи про заборону авто з двигунами внутрішнього згоряння набирають популярність по всьому світу. Так, в Китаї розглядають введення заборони на випуск і продаж бензинових і дизельних автомобілів на своїй території з 2025 р

Великобританія планує з 2040 року заборонити продаж всіх нових автомобілів, що працюють на бензині або дизельному паливі. Раніше мер Лондона Садок Хан запропонував виплачувати власникам старих дизельних автомобілів до 3,5 тисячі фунтів стерлінгів за те, щоб вони змінювали їх на машини з більш екологічними двигунами.

Індія планує заборонити продаж нових авто на бензині і дизелі до 2030 року. Уряд має намір субсидіювати покупку електрокарів два-три роки, поки машини не стануть доступними.

Крім того, раніше німецький канцлер Ангела Меркель натякнула, що це тільки питання часу, коли Німеччина піде за Францією, Великобританією і Індією в забороні нових продажів автомобілів, оснащених бензиновими або дизельними двигунами.


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер