images/stories/logosait.jpg

 

Бартерні операції дозволені на загальній чи спрощеній системі оподаткування?

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що відповідно до пп. 14.1.10 Податкового кодексу, бартерна (товарообмінна) операція – господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.

Згідно зі ст. 715 та 716 Цивільного кодексу, за договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар. Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін. До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов’язання.

Відповідно до п.177.2 ПКУ об’єктом оподаткування у фізосіб-підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами.

Обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) підприємцями, які знаходяться на загальній системі оподаткування законодавством України не передбачено. Тому знаходячись на загальній системі оподаткування вони мають право здійснювати бартерні операції. Однак слід зауважити, що дані операції заборонені на спрощеній системі оподаткування.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10.


Банер
Loading...