images/stories/logosait.jpg

 

Внесено зміни в облік платників

Міністерство фінансів України наказом від 06.10.2017 р. №839 затвердило зміни до Порядку обліку платників податків і зборів. Зміни набрали чинності з  8 грудня 2017 року. Про це повідомили у Тернопільській ОДПІ.

Наказом урегульований порядок дій та обліку платників податків у разі неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік в податковій інспекції.

Зокрема, встановлено, якщо юрособа, відокремлений підрозділ юрособи, фізособа – підприємець, фізособа, яка провадить незалежну професійну діяльність, має стан такої, що провадить діяльність та при цьому не перебуває на обліку чи знята з обліку у відповідній інспекції, то таким органом вживаються заходи щодо:

  • отримання відповідних відомостей від державного реєстратора та постановки на облік за основним місцем обліку таких платників;

  • подання платниками, на яких не поширюється дія Закону №755, заяв для взяття їх на облік за основним місцем обліку як платників податків;

  • подання документів для взяття на облік за неосновним місцем обліку, якщо у платника податків відповідно до законодавства є обов'язки щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на відповідній території.

При цьому, платники податків, які не подали до відповідної податкової інспекції заяв та/або документів для взяття їх на облік за основним або неосновним місцем обліку, обліковуються у таких органах з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».

Взяття на облік за основним місцем обліку відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації, відомості щодо якого включені або підлягають включенню до Єдиного держреєстру юросіб, ФОП та громадських формувань, у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з ЄДР. Взяття на облік за основним місцем обліку іншого відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації, у тому числі постійного представництва нерезидента, відомості щодо якого не включаються та не підлягають включенню до ЄДР, у контролюючому органі здійснюється після належної акредитації (реєстрації, легалізації) такого підрозділу на території України згідно із законом.

Наказом також підкориговано порядок подання та заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф.№20-ОПП у разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10.


Банер
Loading...
Банер
Банер