images/stories/logosait.jpg

 

Як тернополянам підписати Декларацію з лікарем

Медична реформа, яка вступила в дію з цього року, встановлює нові взаємовідносини між пацієнтом і лікарем. Суть їх в тому, щоб кошти, виділені державою, йшли не на лікувальні заклади, а на послуги, надані пацієнтам, які  обслуговуються в тому чи іншому медичному закладі. Залежно від того, куди звернеться хворий, туди і будуть направлені кошти.

Щоб ця система запрацювала кожному, хто хоче отримувати безкоштовну медичну допомогу, необхідно зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я. Для цього вже зараз необхідно подати свої особисті дані дільничним лікарям, а дані дітей – дільничним педіатрам. А з першого квітня треба буде обрати свого сімейного лікаря або терапевта і педіатра та підписати з ними Декларацію. Підписані Декларації лікарі реєструватимуть в електронній системі охорони здоров’я, і вже з першого липня Національна служба здоров’я на кожну Декларацію виділятиме кошти.

– На кожного пацієнта держава виділятиме 740 гривень на рік на надання первинної медичної допомоги, – розповів Микола Медвідь, директор міського комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги». – Початок декларування 1 квітня, завершення – кінець року. З 2019 року, ті хто не бажає укласти Декларацію будуть оплачувати первинну медичну допомогу самостійно, тому що держава не буде мати сигналу у вигляді Декларації про те, що певний пацієнт уклав угоду з цим закладом. Інформація про лікарів та педіатрів, з якими можна укласти Декларацію є на сайті нашого закладу. Хочу запевнити, що ніхто без допомоги не залишиться. В перехідний період вона надаватиметься в тому самому режимі, як і зараз. Коли отримаємо затверджений Міністерством гарантований пакет первинної медичної допомоги, тоді зможемо детальніше говорити, яка послуга буде надаватися за державні кошти. Може вся сім’я укласти декларації з сімейним лікарем, який має відповідну підготовку, може кожен член сім’ї підписати Декларацію з різними лікарями. Якщо у сім’ї є діти, то доцільно батькам укласти Декларацію з педіатром. З 1 липня, коли запрацює Національна служба здоров’я, юридичні особи, тобто наш Центр первинної медичної допомоги і педіатрична служба укладе прямі договори з Національною службою здоров’я на відшкодування роботи по наданню первинної медичної допомоги. Декларуванням реалізується принцип вільного вибору лікаря. Якщо з одним лікарем укладена декларація, але є потреба чи бажання його змінити, то на момент укладення наступної Декларації, попередня автоматично втрачає свою чинність. Для цього створена платформа eHealth, де буде констатуватися ця інформація, яка при зміні лікаря буде сигналом того, що фінансування повинне піти за пацієнтом. Декларація укладається безстроково, але змінити її можна у будь який момент. Наприклад, якщо людина змінила місце проживання, вважає, що вибраний до цього спеціаліст її не влаштовує, то можна вільно укласти Декларацію з іншим лікарем за умови, якщо він на момент реалізації цього бажання має на обслуговуванні менше ніж 2000 пацієнтів.

Ольга Трач

Фото автора


zz.te.ua

Банер
Loading...
Банер
Банер