images/stories/logosait.jpg

 

Дохід від відчуження акції, отриманих громадянами у процесі приватизації. Чи необхідно декларувати?

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що дохід, отриманий громадянином протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів згідно з Податковим кодексом не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу.

А саме, підпунктом 165.1.40 статті 165 Кодексу визначено, що сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними статтею 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Тобто, якщо громадянином протягом минулого року відчужено акції, отримані ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, та відсутні інші підстави для надання річної податкової декларації, декларація громадянином не подається.

Докладніші консультації – Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Банер
Loading...
Банер
Банер