images/stories/logosait.jpg

 

Хто на Тернопільщині залишиться без субсидій

Понад 230 тисяч користувачів субсидій нараховують на Тернопільщині. Область належить до регіонів України, де найбільше субсидіантів, – констатують у департаменті соціального захисту населення ОДА. Переважно субсидії оформляє сільське населення – 70% із загальної кількості користувачів.

З першого травня користувачів субсидій може поменшати, – припускають експерти. Оскільки запрацювало ряд нововведень у програмі субсидій. «З першого травня субсидію перераховано на літній період. При перерахунку враховується дохід за два останні квартали 2017-го  року. Коли відбуватиметься перерахунок на опалювальний період, то будемо враховувати перший і другий квартал 2018-го року. Також при призначенні субсидій буде звернено увагу ще на ряд аспектів», – каже директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський.

Субсидію можуть втратити власники нових автомобілів, а також родини, які здають в оренду житло.

«Загалом з першого травня проведено перерахунок автоматичному режимі. Якщо в людей особливих змін щодо доходів чи реєстрації немає, то субсидія перепризначається автоматично. Якщо родина має авто, якому менше п’яти років, субсидія призначатися не буде. Також на загальних підставах субсидія не буде призначатися, якщо родина здає в оренду квартиру. Також є ще важливе нововведення, якщо, припустимо, чоловік і дружина зареєстровані не в одному приміщенні, то при призначенні субсидій враховуватимуться доходи обох; тому що останнім часом люди дуже часто перереєстровуються, хоча проживають разом, щоб таки набути більший розмір субсидії», – додає Вадим Боярський.

Не отримають субсидії і власники великих квартир і будинків:  якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 120 метрів квадратних для квартири та 200 квадратних метрів для індивідуального будинку. Окрім цього, скорочуються норми споживання енергії, з 5 метрів кубічних на один метр опалювальної площі до 4,5 метрів кубічних.

У департаменті соціального захисту населення наголошують: якщо у субсидії відмовляють, можна звернутися на комісію, яка  розгляне питання індивідуально та прийме об’єктивне рішення.

Софія Романська


zz.te.ua

Банер
Loading...
Банер
Банер
Банер