images/stories/logosait.jpg

 

Тернопіль стане ще зеленішим?

Схему озеленення Тернополя затвердили під час чергового засідання виконавчого комітету міської ради. Такий документ – складова містобудівної документації. Розробили її фахівці ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто». За допомогою цієї схеми будуть формувати комплексне озеленення території міста.

За функціональним призначенням зелені насадження розділяються на три групи: загального та обмеженого користування і спеціального призначення. Згідно із державними будівельними нормами на одну людину має припадати 19 метрів квадратних зелених насаджень загального користування. Це насадження, розташовані на території загальноміських парків, скверів, бульварів, у житлових районах, між кварталами або при групі житлових будинків, що мають вільний доступ для відпочинку. Для Тернополя це має бути 391 гектар, оскільки кількість населення станом на перше січня 2015 року становила понад 217 тисяч осіб. За підрахунками фахівців «Діпроміста», існуючі зелені насадження загального користування у нас складають 577 гектарів, що перевищує нормативну площу у півтора рази. Незважаючи на це, площі насаджень загального користування планують збільшити ще до 697 гектарів.

– Проектною документацією «м.Тернопіль. Схема озеленення міста» передбачено провести першочергового інвентаризацію існуючих зелених насаджень усіх категорій в межах населеного пункту, – розповів Вадим Захарчук, начальник служби містобудівного кадастру управління містобудування, архітектури та кадастру. – Також заплановані розширення площ зелених насаджень загального користування, хоча вони в нас і є більше нормативу, до 697 гектарів, збільшення площі зелених насаджень обмеженого користування до 483 гектарів, створення системи зелених насаджень спеціального призначення та доведення їх до 459 гектарів. У проектній документації передбачено, що загальна площа зелених насаджень у Тернополі становитиме 1958 гектарів – це орієнтовно 40% території міста, що і передбачається вимогами ДБН. Склад проекту передбачає обсяги того, що нам треба зробити. Це вертикальне, контейнерне, квіткове озеленення, живоплоти, формування газонів, сади на даху, декоративні дерева, тобто всі вимоги, які вказані у державних будівельних нормах. Цю схему будемо використовувати в подальшому для виконання інших документацій по посадці зелених насаджень, по їх обсягу і тому подібне. Тепер при розробці проектів детальних планів території обов’язково беремо схему і дивимося, де зелені зони визначені – значить там має бути зелена зона і не може бути чогось іншого.

Ольга Трач

Фото автора

zz.te.ua

Банер
Loading...
Банер
Банер