images/stories/logosait.jpg

 

У мистецькій резиденції імені Назарія Войтовича розпочинається літня програма

Літня програма мистецьких резиденцій на честь Назарія Войтовича стартує другого червня. Це вже друга щорічна програма резиденцій для молодих митців у рідному селі наймолодшого Героя Небесної Сотні Травневому, що у Збаразькому районі Тернопільської області.

Традиційно, програму відкриють у день народження Назарія. Розпочнеться вона зі знайомства з творчістю молодих митців у форматі «Artist Talk»: кожен учасник поділиться своїми історіями та представить власні проекти. Потім перейдуть до перегляду відео з життя резиденції за рік та неформального спілкування.

– Першими резидентами цього року стануть шестеро молодих українських митців з різних міст – переможців конкурсу на участь у програмі, – розповіла Олександра Стопник, комунікаційний менеджер проекту.  Упродовж двох тижнів вони проживатимуть та створюватимуть проекти у Мистецькій резиденції імені Назарія Войтовича. Цього року програма присвячена комунікації та історіям, що є частинками пазлу правдивого світу чи синапсами, через які ми отримуємо інформацію, складаючи суб’єктивну картину реальності. Митцям запропонують зануритись у місцеве візуальне та вербальне інформаційне поле, аби винести власну емоцію, бачення, точку зору. Лише художня практика здатна відкрити ті сторони правди, які заховані у нашаруваннях побуту та соціальних ролей.

Упродовж року, що минув команда Мистецької резиденції продовжувала попрацювати над облаштуванням будівлі, що досі перебуває у процесі переродження. Вона з кожним днем все більше перетворюється зі старого сільського, збудованого у 90-ті роки, магазину на майстерні для митців з кімнатами для проживання. Завдяки кампанії на Спільнокошті до резиденції закупили нове обладнання: офортний станок, піч для випалу кераміки, гончарне коло, ліжка та сантехніку. А за підтримки партнерів та меценатів забезпечили митців скромним побутом та матеріалами для роботи.

Команда резиденції запрошує разом вшанувати пам’ять Героя у невимушеній атмосфері мистецького життя, якого прагнув 17-річний Назарій до трагічних днів Майдану. 2 червня о 13.30 зі Збаража до Травневого буде організовано автотранспорт. Відкриття програми розпочнеться о 14.00. Реалізація літньої програми стала можлива завдяки підтримки громадських організацій «Конгрес Активістів Культури», «Родина Героїв Небесної Сотні», «МЦР Міст», партнерів та доброчинців.

Ольга Трач

zz.te.ua

Банер
Loading...
Банер
Банер