images/stories/logosait.jpg

 

Для тернополян запровадять двоставковий тариф на опалення?

esli-batarei-ploho-grejutНаціональна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), планує запровадити двоставковий тариф на теплову енергію.

Для тернополян це означатиме зменшення фінансового навантаження на споживачів у опалювальний сезон.

Принаймні, так запевняють експерти, які наполягають на цьому нововведенні.

“Для підприємств теплопостачання, на нашу думку, рішенням проблем є запровадження двоставкового тарифу. Двоставковий тариф – це коли частина енергетичних витрат виражається в умовно змінній частині, залежно від того, скільки (теплової енергії) споживає споживач. Умовно постійні витрати, які не залежать від споживання – заробітна плата, ремонти, обслуговування мереж, підготовка до зими – розподіляються рівними частинами впродовж усього року”, – говорить член НКРЕКП Євген Магльований.

Така система має дозволити зробити роботу підприємств більш прогнозованою.

“У теплопостачанні витрати на паливо і газ становлять 85% у структурі тарифу. Тому для цих підприємств найбільш вагомим є питання підвищення їхньої енергоефективності. Проблемою для підприємств стає постійне скорочення обсягів споживання, адже споживачі утеплюються і всіляко намагаються скоротити вартість теплопостачання. За рахунок цього процесу умовно постійні витрати підприємств зростають. Важливо, що саме за рахунок правильної інвестиційної та операційної політики збалансувати зростання витрат і не призвести до значного підвищення тарифів”, – зазначив експерт і додав, що проблемами у всій галузі є висока спрацьованість мереж і низька ефективність роботи підприємств.

До слова, у липні 2017 року НКРЕКП затвердила порядок і процедуру формування тарифів на принципах стимулювального регулювання для компаній-ліцензіатів сфери теплопостачання, які зобов’яжуть постачальників тепла знижувати витрати на транспортування теплової енергії.
Джерело: Тернополяни

Банер
Loading...
Банер
Банер