images/stories/logosait.jpg

 

З нового року збільшено термін для оскарження податкових рішень

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. 44.7 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків має право подати контролюючому органу, що проводив перевірку, заперечення та/або додаткові документи, які підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності. На це він має п’ять робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта перевірки. Проте з нового року цей строк буде збільшено з 5 до 10 робочих днів.

Крім того, відповідно до п. 56.2 ПКУ, коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених ПКУ або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Така скарга наразі подається протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. З 1 січня 2019 року строк її подання буде також змінений - з 10 календарних на 10 робочих днів та перекочує у п. 56.3 ПКУ.

Нагадаємо, такі зміни передбачені Законом України від 23.11.2018 №2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який набере чинності 1 січня 2019 року.


Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області


Банер
Loading...
Банер
Банер