images/stories/logosait.jpg

 

В Україну приїжджає більше мігрантів, ніж виїжджає

В Україну приїжджає більше мігрантів, ніж виїжджає
Фото: Госпогранслужба
Приплив емігрантів в Україну перевищує відтік

Більшість вихідців з Азії вважають Україну транзитною країною на шляху в ЄС, вважають демографи.

Кількість мігрантів, які прибувають в Україну, перевищує кількість українців, які виїжджають на постійне проживання за кордон. Про це в четвер, 7 березня, повідомив заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України Олександр Гладун в коментарі УНН.
"За офіційними показниками, сальдо міграції в Україні позитивне. Тобто, в останні роки в Україну в'їжджає на 11-14 тисяч мігрантів більше, ніж виїжджає з України. Кількість мігрантів всередині країни зростає за рахунок вихідців із Середньої Азії і Кавказького регіону", - зазначив демограф.
При цьому він додав, що точна кількість мігрантів у країні невідома, оскільки органи влади мають лише офіційні цифри, тоді як багато мігрантів перебувають на території України нелегально.
Як пояснив демограф, Україна розглядається мігрантами як транзитна країна, тому що вихідці з Азії не планують затримуватися тут і їдуть на Захід. Однак не у всіх виходить влаштуватися в ЄС, тому деякі "осідають" в Україні.
"І хоча ми скаржимося на наш рівень життя, він не найнижчий у світі, і, порівняно з деякими країнами, багатьох він цілком влаштовує", - підкреслив експерт.
У той же час, за його словами, влада не має точних даних і за кількістю емігрантів, які виїхали з України та постійно проживають за її межами. Вважається, що трудова міграція в більшості випадків короткострокова, маятникова.
"Люди поїхали, попрацювали і повернулися, але вона (трудова міграція, - ред.) має тенденцію до перетворення в довготривалу, коли люди там просто осідають, і вже з Україною їх пов'язує все менше і менше. Ось цей показник, скільки людей залишилося на постійне проживання в Європі, США, Канаді, ми точно оцінити не можемо зараз", - зазначив експерт.
Раніше повідомлялося, що в Польщі українців підрахували за допомогою смартфонів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Банер
Loading...
Банер
Банер