images/stories/logosait.jpg

 

У США заявили про успіх у переговорах з "Талібаном"

У США заявили про успіх у переговорах з  Талібаном
Фото: ResoluteSupport/Тwitter
США домовляються про виведення військ з Афганістану

У ході переговорів у Досі було досягнуто домовленостей щодо двох із чотирьох пунктів, кажуть у США.

США з "Талібаном" досягли прогресу в обговоренні заходів з боротьби з тероризмом і виведення військ з Афганістану. Про це написав у Twitter спецпредставник США по Афганістану Залмай Халілзад.

"Очевидно, що всі сторони хочуть завершення війни. Незважаючи на всі злети і падіння, ми продовжували йти цим шляхом і досягли справжніх успіхів", - написав він.
За словами спецпредставника, в основі мирної угоди лежать чотири головних умови: гарантії  боротьби з тероризмом, виведення іноземних військ, початок міжафганських переговорів і всебічне припинення вогню. В ході цього раунду були досягнуті додаткові домовленості за першими двома пунктами.
Як зазначив Халілзад, після узгодження чернетки угоди таліби і уряд Афганістану повинні почати переговори. Після цього почнуться консультації у Вашингтоні з керівництвом країни і партнерами Сполучених Штатів.
У переговорах у Досі брали участь політичний керівник талібів мулла Абдул Гані Барадар.
Нагадаємо, 5 - 6 лютого в Москві проходили мирні переговори за ситуацією в Афганістані. Ініціатором зустрічі виступила афганська громада в Росії.
У заході брали участь представники Талібану, при цьому офіційні представники нинішнього уряду були відсутні.
За підсумками зустрічі, сторони заявили про необхідність створити уряд для всіх афганців, виведення іноземних військ і невтручання зарубіжних країн у внутрішні справи республіки.
Учасники конференції домовилися про отримання талібами офіційного представництва в Досі.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Банер
Loading...
Банер
Банер
Банер