images/stories/logosait.jpg

 

ЄП рекомендував призупинити процес вступу Туреччини в ЄС

ЄП рекомендував призупинити процес вступу Туреччини в ЄС
Євроінтеграція Туреччини під питанням

Переговори про вступ Туреччини до складу Євросоюзу тривають з 2005 року. Зараз відкриті для розгляду 16 з 35 вимог до Анкари.

Європарламент затвердив звіт комітету у закордонних справах із закликом до Єврокомісії і держав-членів офіційно призупинити переговори з Туреччиною про вступ у ЄС. Про це 13 березня повідомила євродепутат Каті Пірі в Twitter.

"Європейський парламент щойно прийняв мій звіт про Туреччину, закликавши лідерів ЄС офіційно припинити переговори про приєднання і показати солідарність з турецькими демократами", - зазначила Пірі.

 

Комітет аргументував своє рішення тим, що в Туреччині ігноруються права людини і громадянські свободи, чиниться вплив на судову систему, не вирішені суперечки з Кіпром та іншими сусідами.

Доповідь підтримали 370 депутатів, 109 виступили проти і 143 утрималися. Рішення не має обов'язкової юридичної чинності.

У свою чергу МЗС Туреччини заявило, що рекомендація Європарламенту не має для Анкари жодного значення.

"Ми не можемо надавати якесь значення односторонньому і необ'єктивному підходу Європарламенту. Прийнята ним рекомендація не має для нас жодного сенсу. Позиція Європарламенту повинна полягати в заохоченні зв'язків, взаємодії і діалогу між Туреччиною і ЄС", - наголосили у відомстві.

Нагадаємо, в в липні минулого року Рада ЄС повідомила про припинення переговорів з Анкарою з приводу прийому країни до складу Євросоюзу.
А у вересні 2018 року стало відомо, що Європарламент скасував виділення Туреччині допомоги в сумі 70 мільйонів євро на підготовку до вступу в ЄС.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Банер
Loading...
Банер
Банер