images/stories/logosait.jpg

 

Трон Наполеона продали на аукціоні за 500 тисяч євро

Трон Наполеона продали на аукціоні за 500 тисяч євро
Фото: Osenat / Bury
На спинці трону вишита монограма Наполеона N, увінчана короною

Різьблений і покритий позолотою трон оцінювався лише у 80 тисяч євро. Настільки низька ціна була пов'язана із суперечками про його справжність.

Трон французького імператора Наполеона Бонапарта продали на аукціоні в історичній резиденції французьких монархів Фонтенбло за 500 тисяч євро. Про це напередодні повідомив аукціонний дім Osenat, який проводив торги.

"Імператорський трон проданий за 500 тисяч євро, включаючи збори", - йдеться в повідомленні, в якому також зазначається, що цей лот став основним на минулих торгах. Ім'я нового власника трону не вказується.

 

Un coup d’œil en salle pendant les enchères du "Fauteuil de trône impérial", adjugé 500 000 € frais inclus, aujourd’hui à Fontainebleau

Смотреть другие твиты Osenat

Як повідомляє ТАСС, різьблений і покритий позолотою трон оцінювався лише у 80 тисяч євро. Настільки низька ціна була пов'язана із суперечками про його справжність. Довгий час вважалося, що існує всього п'ять тронів Наполеона. Один з них перебував в паризькому палаці Тюїльрі, інший - в замку Сен-Клу, третій в Сенаті, де він залишається до цього дня, четвертий в Законодавчому корпусі (нині - Національні збори), п'ятий - в мерії Парижа.

Однак в Osenat запевнили, що "експерти вивчали цей лот шість місяців", і його справжність не викликає сумнівів, а історія лота документована.

Згідно з інформацією аукціонного будинку, в кінці XIX століття американський філантроп Майкл Генрі де Янг передав цей трон Наполеона в дар Музею образотворчих мистецтв в Сан-Франциско. За свідченням мецената, його заповів йому французький родич, який входив до кола наближених імператора.

Проданий на аукціоні трон виконаний в тому ж стилі, що і трон з Тюїльрі, проте трохи відрізняється від нього за розмірами. Дерев'яні деталі покриті позолотою, а на спинці вишита монограма імператора N, увінчана короною.

Як повідомлялося, що в Лос-Анджелесі на аукціоні продали лист вченого Альберта Ейнштейна про "божевілля Гітлера" за $134 тисячі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Банер
Loading...
Банер
Банер