images/stories/logosait.jpg

 

У Румунії екс-президента звинуватили у злочинах проти людяності

У Румунії екс-президента звинуватили у злочинах проти людяності
Фото: uk.wikipedia.org
Іон Ілієску офіційно звинувачений у злочинах проти людяності

Колишній президент Румунії Іон Ілієску офіційно звинувачений у злочинах проти людяності під час антикомуністичної революції 1989 року.

Про це в понеділок, 8 березня, повідомляє Reuters.
Зокрема, прокурори звинуватили Ілієску у формуванні групи в грудні 1989 року з метою отримання влади і політичної легітимності.
Прокурори заявили, що, користуючись заявами і телебаченням, група брала участь у "широкій і оманливій ​​діяльності з обману і дезінформації" після того, як Чаушеску залишив столицю 22 грудня 1989 року.
Відповідно до цієї схеми, розгорався загальний "психоз тероризму", який викликав "братовбивчий вогонь, хаотичні перестрілки і суперечливі військові накази", що призвело до загибелі 862 людей і поранення ще 2150 осіб після повалення режиму Чаушеску.
За версією слідства, у той період військами було використано близько 13 мільйонів куль. Звинувачення і поспішно організована страта Чаушеску і його дружини Елени також були частиною схеми, яку проводили "у симульованому кримінальному процесі" 25 грудня 1989 року.
Водночас дата суду поки не призначена, сам Ілієску завжди відкидав будь-які звинувачення.
Як відомо, 89-річний Ілієску набув широкої популярності після повстання проти диктатора Ніколає Чаушеску, який був повалений і страчений у грудні 1989 року. Але сотні людей загинули під час переходу влади, і противники Ілієску звинуватили його в крадіжці революції у народу.
Нагадаємо, Ілієску був затверджений тимчасово виконуючим обов'язки президента тимчасовим парламентом у лютому 1990 року. Його критики в країні і за кордоном звинувачують Ілієску, який пішов у відставку у 2004 році, й інших провідних політиків у спробі блокувати реформи і захистити політичну спадщину і правлячу еліту комуністичної системи.
Раніше колишній генерал боснійських хорватів Слободан Пральяк під час засідання Міжнародного трибуналу в Гаазі випив рідину з невеликої посудини, заявивши, що він прийняв отруту. Він зробив це відразу після того, як судді залишили чинним його 20-річний термін ув'язнення.
Перед цим, 22 листопада 2017 року, МТКЮ засудив 75-річного боснійсько-сербського генерала Ратко Младича до довічного ув'язнення. Суд визнав, що генерал був значною мірою причетний до військових злочинів, скоєних у Сребрениці, особисто керуючи артобстрілом міста.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Банер
Loading...
Банер
Банер