images/stories/logosait.jpg

 

За нерухомість на Тернопільщині сплатили майже 17,2 млн гривень

Впродовж січня-березня 2019 року власники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Тернопілля 17 млн 193 тис. гривень. Це перевищило очікувані надходження на 2,9 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 4,4 млн гривень. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.

Він зазначив, що левова частка сплати припадає на власників нерухомості - юридичних осіб, що становить 89 відсотків від сплаченого платежу. «Вони сплатили понад 15 млн грн податку на нерухоме майно, - констатував посадовець. – А це на 3,4 млн грн більше, ніж у першому кварталі минулого року».

Мешканці області сплатили за нерухомість майже 2,2 млн грн цього платежу, що перевищило минулорічні надходження за три місяці на 983,7 тис. гривень.

Нагадуємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості.

Юридичні особи самостійно визначають суму податку до сплати у декларації та сплачують податок за 2019 рік. Фізичним особам податок нараховують органи фіскальної служби, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. Громадяни в поточному році сплачують податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2018 році.

Зазначимо, власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів для квартири та/або 500 квадратних метрів для будинку, сплачують додатково 25000 гривень на рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості.

Платіж нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлюються рішеннями місцевих рад.

Варто мати на увазі, що  фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів із моменту вручення податкового повідомлення-рішення.


Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер