images/stories/logosait.jpg

 

Податок на доходи фізичних осіб наповнює місцеві скарбниці

Впродовж січня-березня 2019 року суб’єкти господарювання Тернопільської області сплатили 819 млн 770,2 тис. грн податку на доходи фізичних осіб, що на 154 млн 381,4 тис. грн більше, ніж у минулому році. З усієї суми надходжень до державного бюджету платники спрямували 208 млн 148,5 тис. грн цього платежу. Місцеві скарбниці поповнились на 611 млн 621,8 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Варто мати на увазі, що платниками цього податку як фізичні особи-резиденти, які отримують доходи з джерел їх походження в Україні, і іноземні доходи, так і фізособи-нерезиденти, які отримують доходи з джерел їх походження в Україні, а також податкові агенти.

До речі, даний платіж є одним із бюджетоформуючих дохідної частини місцевих скарбниць. Так, по області частка податку на доходи фізичних осіб у надходженнях до місцевих бюджетів складає 70 відсотків, а у скарбниці міста Тернополя – 60 відсотків. При цьому, основну частину в надходженнях цього платежу займає оподаткування заробітної плати та інших доходів громадян. Тому протидія тіньовим процесам на ринку праці – одне із пріоритетних завдань ДФС в області. Серед вжитих заходів - роз’яснювальна та контрольно-перевірочна робота, застосована до суб'єктів господарювання, де існують ризики виплати зарплат нелегальної зарплати та мінімізації сплати податкових платежів.Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.


Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер