images/stories/logosait.jpg

 

Ізраїль і ХАМАС уклали перемир'я на півроку

Ізраїль і ХАМАС уклали перемир я на півроку
Ізраїльський танк Меркава

Угоду укладено за посередництва і безпосередньої участі представників Єгипту й ООН.

Влада Ізраїлю і палестинський рух ХАМАС досягли угоди про перемир'я строком на шість місяців. Про це повідомляє The Times of Israel у понеділок, 20 травня.
Домовленість передбачає двостороннє припинення вогню на кордоні сектора Гази і єврейської держави. ХАМАС взяло на себе зобов'язання "припинити акції насильства уздовж огорож, що відокремлюють сектор Гази від Ізраїлю", запуск палаючих повітряних куль через кордон і дотримуватися введеної по межі 300-метрової буферної зони.
Також палестинці погодилися припинити підтримку "флотилій", що прямують морем до берега Гази і які порушують морські кордони Ізраїлю.
У свою чергу Ізраїль збільшив зону рибальства біля Гази до 15 морських миль, дозволив доступ у сектор співробітникам програм ООН із забезпечення палестинців роботою, направлення в анклав гуманітарних вантажів. Також ізраїльтяни заявили про готовність почати переговори з питань, що стосуються забезпечення сектора електрикою, перетину кордону, відновлення системи охорони здоров'я та інших гуманітарних аспектів.
Нинішня угода була досягнута за посередництва і безпосередньої участі представників Єгипту й ООН.
Нагадаємо, 4 і 5 травня відбулися найбільші зіткнення між Ізраїлем і палестинцями в секторі Гази за останні п'ять років. Відомо про загибель чотирьох ізраїльтян і 23 палестинців.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Банер
Банер
Банер