images/stories/logosait.jpg

 

Закарпаття попередньо оцінило збитки від паводка

Закарпаття попередньо оцінило збитки від паводка
Фото: zk.dsns.gov.ua
Рівень води в річках Закарпаття знижується

На відновлення пошкоджених гідротехнічних споруд, насипів і дамб необхідно не менше 100 мільйонів гривень.


Для ліквідації наслідків паводка на Закарпатті потрібно близько 100 млн грн. Про це в суботу, 25 травня, повідомив в.о. голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас, пише УНН.

"Є пошкоджені в результаті паводка гідротехнічні споруди, насипи, греблі. Для їх відновлення потрібно багато грошей - майже 100 млн грн, за попередніми підрахунками", - розповів він.
Точна сума збитків буде озвучена через декілька тижнів, додав Галас.
"Вчора в районах, постраждалих від паводка, були створені комісії. Вони починають за спеціальною методикою, розробленою урядом, документувати об'єкти, які пошкоджені. Це робота на декілька тижнів, і тільки тоді ми отримаємо остаточну картину коштів, які нам потрібні", - повідомив він.
Сьогодні на Закарпатті залишаються підтопленими близько сотні дворів. "Будинків підтоплених уже немає. Там, де була вода, вона зійшла - або викачали. Близько 500 га сільгоспугідь підтоплені, дороги вже всі вільні", - зазначив він.
Галас відмітив, що ситуація в підтоплених районах стабілізується.
"По основних річках пішов спад, серйозний спад. Це дуже добре, тому що якби ще трошки - могли б бути нові підтоплення. Ктім, поряд з цим, нові грози в деяких районах проходять. Тому, імовірно, ще буде підніматися рівень води в тих річках, де він опустився. Ми сподіваємося, що обійдеться без нових підтоплень", - резюмував він.
Тим часом в Україні на 26 травня оголосили штормове попередження. У декількох регіонах прогнозується суттєве погіршення погодних умов.
Синоптики очікують, що на Лівобережжі, а вдень і місцями в західних областях країни пройдуть грози.
Раніше в уряді заявили, що ситуація в постраждалих від паводка регіонах стабілізується.
Напередодні президент України Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи щодо подолання наслідків надзвичайної ситуації природного характеру на окремих територіях Закарпатської та Івано-Франківської областей.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.
Банер
Банер
Банер