images/stories/logosait.jpg

 

Західні лідери пообіцяли не допустити жахів війни

Західні лідери пообіцяли не допустити жахів війни
Лідери країн Заходу, які зібралися на урочистості в Портсмуті

Документ схвалили представники західних країн, які зібралися в Портсмуті для участі у заходах, приурочених до 75-річчя висадки союзників у Нормандії.

Лідери 16 країн Заходу в середу, 5 червня, підписали декларацію про недопущення на планеті жахів часів Другої світової війни. Текст документа оприлюднила канцелярія прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей, повідомляє ТАСС.
Глави держав та урядів підтвердили спільну відповідальність у забезпеченні того, щоб "неймовірний жах" війни більше не повторився.
"Протягом останніх 75 років наші народи боролися за мир у Європі і в усьому світі, за демократію, толерантність і верховенство закону. Сьогодні ми підтверджуємо нашу відданість цим спільним цінностям, тому що вони підтримують стабільність і процвітання наших країн і народів. Ми будемо разом як союзники і друзі захищати ці свободи щоразу, коли їм будуть загрожувати", - підкреслюється в заяві.
Лідери взяли на себе зобов'язання конструктивно працювати, щоб знайти точки дотику в тих сферах, де між ними залишаються розбіжності, і вести спільну роботу, спрямовану на вирішення міжнародних проблем.
Координатором підготовки декларації виступила Британія, яка організовалае пам'ятні урочистості в Портсмуті.
У них взяли участь королева Єлизавета II, прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей, президент США Дональд Трамп, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, глава уряду Австралії Скотт Моррісон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон, лідери багатьох інших європейських країн, а також ветерани союзницьких військ.
Нагадаємо, битва за Нормандію почалася в ніч на 6 червня 1944 року і завершилася 19 серпня форсуванням Сени.
За період із 6 червня по 24 липня 1944 року безповоротні втрати союзних військ склали 122 тисячі осіб, німецьких - 117 тисяч. Загинули близько 20 тисяч мирних громадян.
Раніше повідомлялося, що Тереза ​​Мей помилково розмістила у Twitter публікацію з неправильною датою висадки військ союзників у Нормандії.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер