images/stories/logosait.jpg

 

Генсек Ради Європи підтримав нову владу Молдови

Генсек Ради Європи підтримав нову владу Молдови
Фото: coe.int
Глава Ради Європи Турбйорн Ягланд

Турбйорн Ягланд став на бік нового уряду країни, а рішення Конституційного суду назвав "незрозумілим" і попросив Венеціанську Комісію надати йому оцінку.

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд підтримав позицію нової влади Молдови про незаконність розпуску парламенту, але попросив Венеціанську Комісію надати "термінову" оцінку останніх рішень Конституційного суду Молдови. Про це в понеділок, 10 червня, повідомляє Європейська правда.

Це вже друга заява з Ради Європи щодо процесів в Молдові і вона є безпрецедентно жорсткою, як для генсека - по суті, він став на бік нової влади.

Ягланд висловив "серйозну стурбованість" останніми подіями в Молдові і закликав "демократично обраний парламент і легітимний уряд" діяти відповідально. Кого саме він вважає в Молдові "легітимним урядом", генсек не уточнив, але рішення Конституційного суду, який зокрема визнав нелегітимним новий уряд на чолі з Майєю Санду, він назвав незрозумілим.

"Останні рішення КС складно зрозуміти, схоже, що в світлі Конституції і міжнародного права вони необґрунтовані", - написав генсек РЄ. Він також заявив, що "в період невизначеності завжди корисна добра порада".

Ягланд зазначив, що на правах генсека РЄ попросив ВК дати оцінку останнім рішенням в Молдові, зокрема рішенням розпустити парламент з боку Павла Філіпа, виконуючого обов'язки прем'єра за версією Демпартії (яка не визнає зміну влади в Молдові).

Нагадаємо, напередодні парламент Молдови затвердив склад нового уряду і оголосив країну "захопленою державою", яку потрібно звільняти.

Це сталося після того, як Конституційний суд Молдови зобов'язав президента розпустити парламент і призначити дату дострокових виборів, бо законодавці протягом 90 днів після затвердження результатів виборів не змогли сформувати новий уряд.

Партія соціалістів і правий блок ACUM вважають, що відведений термін не закінчився, оскільки в Конституції йдеться про три місяці, а не 90 днів.

У підсумку Конституційний суд країни тимчасово усунув з посади президента Ігоря Додона, а прем'єр-міністр Павло Філіп, якого КС призначив в.о. глави республіки, підписав указ про розпуск парламенту і призначив дострокові вибори на 6 вересня.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Банер
Банер
Банер