images/stories/logosait.jpg

 

Вибори в Раду встановили рекорд з незаконної агітації - КВУ

Вибори в Раду встановили рекорд з незаконної агітації - КВУ
Виборча кампанія в Раду побила агітаційний рекорд за 25 років

Протягом 20-21 липня було розміщено значну кількість матеріалів, які мали ознаки прихованої і прямої агітації на користь партій і кандидатів.

Наявність матеріалів незаконної агітації стало однією з ключових проблем парламентських виборів. Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

"Ця кампанія є рекордною за всю історію спостереження нашою організацією, тобто рекордною за останні 25 з половиною років щодо фактів незаконної агітації", - сказав Кошель.

Він зазначив, що за оцінкою спостерігачів КВУ, найбільше незаконної агітації було поширено від імені політичних партій Слуга народу, Опозиційна платформа - За життя, Опозиційний блок.

Також є незаконні матеріали ще від п'яти політсил (Аграрна партія України, Свобода, Голос, Європейська солідарність, Батьківщина), а також низки кандидатів в одномандатних округах.

За його словами, протягом 20-21 липня в регіонах України було розміщено значну кількість матеріалів, які мали ознаки прихованої і прямої агітації на користь окремих політичних партій і кандидатів в депутати.

Але, як зазначив Кошель, ці матеріали переважно не містили прямих закликів голосувати за або проти певних політичних партій, однак були виконані в тій же стилістиці і кольоровій гамі.

Як зазначили в КВУ, окремою проблемою стало поширення реклами кандидатів і політичних партій в інтернеті протягом 20-21 липня.

У день голосування спостерігачі КВУ також повідомляли про масову смс-розсилку повідомлень для виборців із закликом проголосувати за або проти певних кандидатів.

Раніше в Комітеті виборців України заявили, що "дня тиші" перед достроковими виборами до Верховної Ради фактично не було, а в день голосування агітація посилилася.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер