images/stories/logosait.jpg

 

У ЄВРОСОЮЗІ ПРОКОМЕНТУВАЛИ ПЕРЕБІГ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ В УКРАЇНІ

Євросоюз взяв до уваги попередню оцінку українських виборів з боку Бюро демократичних інститутів і прав ОБСЄ, яке дійшло висновку, що основні права і свободи були в цілому дотримано, кампанія була конкурентною, а виборча адміністрація - компетентною і ефективною.

Про це йдеться у заяві прес-секретаря Європейської служби зовнішніх зв'язків та політики безпеки Майї Косьянчич.

"Після президентських виборів в березні і квітні український народ знову дав твердий мандат на проведення реформ на наступні п'ять років. Тепер нова влада зобов'язана відповідати очікуванням громадян України", - йдеться у заяві представника європейської дипломатії.

Разом з тим, Євросоюз взяв до уваги попередню оцінку українських виборів з боку Бюро демократичних інститутів і прав ОБСЄ, яке дійшло висновку, що основні права і свободи були в цілому дотримано, кампанія була конкурентною, а виборча адміністрація - компетентною і ефективною. Разом з тим, в ЄС звернули увагу на зауваження Місії ОБСЄ про те, що мала місце купівля голосів і взаємозв'язок бізнесу і політичних інтересів, з огляду на який у ЗМІ вибори висвітлюються під певним кутом.

"Важливо, щоб українська влада усували недоліки, виявлені на основі рекомендацій ОБСЄ/БДІПЛ, перед встановленим виборчим циклом, включаючи місцеві вибори 2020 року", - наголошується у заяві європейської дипломатії.

Також зазначається, що Європейський Союз виступає за те, щоб Україна була демократичною, стабільною і процвітаючою країною.

"Ми з нетерпінням чекаємо продовження розвитку нашої політичної асоціації та економічної інтеграції та продовження процесу реформ, що лежать в основі нашої Угоди про асоціацію, а також тіснішої співпраці з цією метою з новою Верховною Радою і новим урядом, який буде сформовано", - йдеться у заяві Косьянчич.

Передбачається, що ці реформи включатимуть зміцнення правопорядку, боротьбу з корупцією, енергетичну і макроекономічну стабільність на благо громадян України.

Європейський Союз наголошує, що він залишається незмінним у своїй підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд привітала українців з успішним проведенням демократичних дострокових виборів в Раду.

Станом на 08:00 23 липня Центральна виборча комісія оприлюднила результати підрахунку 92.71% протоколів на позачергових виборах до Верховної ради.

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер