images/stories/logosait.jpg

 

Україна шукає нові джерела імпорту газу з півдня

Україна шукає нові джерела імпорту газу з півдня
Фото: Getty Images
Україна має намір імпортувати газ через Трансбалканський газопровід

Україна розглядає можливість поставок газу через Трансбалканський газопровід, а також скрапленого газу з Катару.

Україна планує імпортувати газ з південного напрямку, після завершення контракту з Газпромом. Про відповідну розробку такої ідеї повідомив директор компанії Оператор ГТС України Сергій Макогон у Facebook.

Він зазначив, що південно-європейські країни активно диверсифікують поставки: каспійський газ через TANAP і LNG створюють хорошу конкуренцію російському газу.
"Працюємо над тим, щоб уже із січня можна було здійснювати поставки газу в Україну з південного напрямку через Трансбалканський газопровід", - повідомив він.
Крім того, Макогон повідомив, що катарський газ уперше був доставлений на грецький LNG-термінал на судні класу Q-Flex, яке може перевозити понад 210 тис. кубометрів зрідженого газу.
У той же час він зазначив, що основна проблема для доставок катарського газу прямо в Україну - домовитися з Туреччиною про проходження LNG-танкерами через Босфор.
Зазначимо, напередодні в Нафтогазі заявили, що Росія не призначає час газових переговорів, щоб затягувати час для будівництва Північного потоку-2.
Раніше в Єврокомісії заявляли, що газові переговори між Росією і Україноювідновляться у вересні.
Тим часом Нафтогаз готується до повного припинення транзиту газу з РФ.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер